Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Finał Regat Wielkich Żaglowców pod bacznym okiem Axisa

2013-08-01 16:12:14
Ponad sto największych i najpiękniejszych żaglowców świata znów zawita do Polski. Po trwających ponad miesiąc regatach w dniach 3-6 sierpnia jednostki z całego świata zawiną do portu w Szczecinie. Władze miasta będą gościć załogi z Rosji, Meksyku, Argentyny, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Omanu, Norwegii i oczywiście z Polski.

W tym roku Regaty Wielkich Żaglowców rozpoczęły się 4 lipca. W rejs po Bałtyku jednostki wyruszyły z Duńskiego portu Aarhus, odwiedzając po drodze kolejno Helsinki i Rygę. Wielki finał zmagań odbędzie się w Szczecinie, któremu już po raz drugi przypadł zaszczyt bycia gospodarzem tej międzynarodowej imprezy.

 

Jachty cumować będą m.in. przy nabrzeżu Pasażerskim, Bulwarze Wały Chrobrego, Akademii Morskiej, Starówce oraz przy części Nabrzeża Bułgarskiego. Finałowi The Tall Ships Races 2013 towarzyszyć będą liczne wydarzenia artystyczne, koncerty, zawody sportowe oraz tradycyjna parada załóg ulicami miasta.

 

Finał The Tall Ships Races jest przede wszystkim wyjątkową okazją do poznania tradycji żeglarskiej oraz klimatu życia na dawnych i współcześnie budowanych żaglowcach. Uczestnicy będą mogli nie tylko podziwiać, ale także wejść na pokład najsłynniejszych na świecie jednostek, w tym polskiego Daru Młodzieży, ORP Iskra, czy zeszłorocznego zwycięzcy Fryderyka Chopina.

 

Przewiduje się że imprezę odwiedzi ponad 2 mln osób. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników oprócz służb policji i straży miejskiej, czuwać będzie również specjalnie zaprojektowana sieć monitoringu.

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć bezpośrednio w tym niezwykłym wydarzeniu partner technologiczny imprezy - firma MVB poprzez przekaz z kamer Axis Communications udostępni możliwość oglądania relacji na żywo na głównej stronie http://tallships.szczecin.eu

 

Organizatorami finału The Tall Ships Races 2013 są: Miasto Szczecin, międzynarodowa organizacja Sail Training International, Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Szczecińska  Agencja Artystyczną.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Kategorie: Sport, RTV
Dodał: Planet PR