Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Fotele młodzieżowe: najmodniejsze modele i wzory

2018-02-15 09:38:49
Fotele młodzieżowe szturmem podbijają serca polskich konsumentów. Ich głównym atutem jest brak sztywnego stelaża, lekkość i niezwykła plastyczność. Te właściwości to zasługa wypełnienia, czyli granulatu styropianowego. Oto krótki przewodnik po najmodniejszych modelach i wzorach foteli młodzieżowych.

Fotele młodzieżowe, jak sama nazwa wskazuje, powstały z myślą o młodych ludziach, którzy lubią się wyróżniać i podkreślać swoja odmienność od starszych pokoleń. Dlatego producenci nowoczesnych mebli relaksacyjnych przygotowali specjalnie dla nastolatków fotele, pufy i worki sako wypełnione niezwykle elastycznym granulatem styropianowym. Właściwości wypełnienia decydują bowiem o komforcie użytkowania siedziska. Fotel młodzieżowy dopasowuje się do ciała osoby siedzącej na nim, a miliardy sprężystych kuleczek styropianowych masują plecy przy każdym poruszeniu.

Fotele młodzieżowe są niezwykle barwne, mają ciekawe wzornictwo i nietypowe kształty. Designerski wygląd to ich główny wyróżnik, dzięki któremu pasują one do aranżacji w stylu nowoczesnym, futurystycznym, industrialnym i eklektycznym.

Najpopularniejsze modele foteli młodzieżowych to Fotel Solid Modern oraz Fotel Viper Modern. Te siedziska wyróżniają się przede wszystkim ciekawymi i nowoczesnymi wzorami, ozdabiają je bowiem motywy roślinne, folkowe, geometryczne i orientalne. Nastolatki wybierają najczęściej kolorowe fotele, w mocnych energetycznych barwach, co licuje z ich własną żywiołowością i energią.

Kolejnym bestsellerem w tej kategorii mebli relaksacyjnych jest Fotel Seat L, który jest mega wygodny. Ten model, dzięki swojemu kształtowi może mieć zastosowanie jako klasyczny fotel w nowoczesnych wnętrzach. Materiały wykorzystane do jego produkcji stanowią  dodatkowy atut ze względu na swoją fakturę i kolor. Fotel seat L jest polecany osobom ceniącym nowoczesność i wygodę.

Dużą popularnością cieszy się także fotel młodzieżowy o wdzięcznej nazwie Fotel Relax. Ten model ma niskie siedzisko i jest bardzo rozłożysty, ale doskonale podtrzymuje plecy użytkownika. Jego znaczne gabaryty sprawiają, że siedzi się na nim bardzo komfortowo. Fotel Relax nie jest zwykłym fotelem, lecz siedziskiem dla fanów odpoczynku, moli książkowych i fanów meczy piłkarskich.

Dodał: Artur Artur