Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Grupa Murapol kupuje prawo użytkowania wieczystego gruntu w Poznaniu i rozpoczyna sprzedaż zaplanowanej na nim inwestycji – Murapol Nowe Miasto

2019-04-11 16:28:24

Grupa Murapol sfinalizowała zakup prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni 1,1 ha zlokalizowanej przy ul. Wagrowskiej w Poznaniu za kwotę 11,5 mln zł. Wraz z nabyciem terenu Grupa uruchomiła sprzedaż zaprojektowanej na nim inwestycji – Murapol Nowe Miasto. Do dyspozycji klientów zostało postawionych 267 lokali mieszkalnych w najpopularniejszych metrażach i układach, o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 10,7 tys. mkw. To pierwszy etap inwestycji, która docelowo będzie liczyła min. 833 lokale mieszkalne, a prawo użytkowania wieczystego gruntów pod dalsze jej etapy zostanie kupione w latach 2020-2021.

Grupa Murapol podpisała umowę przyrzeczoną sprzedaży użytkowania wieczystego gruntu przy ul. Wagrowskiej w Poznaniu, będącego częścią nieruchomości zakontraktowanej w formie umowy przedwstępnej w dniu 27 marca 2017 roku. Umowa zawarta została pod warunkiem niewykonania prawa pierwokupu przez Miasto Poznań i jest efektem spełnienia się warunków zawieszających, w tym m.in. otrzymania przez dewelopera prawomocnej i ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę projektu deweloperskiego na zakupionym terenie inwestycyjnym.

W ramach pierwszego etapu inwestycji Murapol Nowe Miasto do sprzedaży trafiło 267 lokali mieszkalnych, kawalerek oraz mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych o metrażach od 22 mkw. do blisko 56 mkw. zaprojektowanych w dwóch budynkach: 7- i 9-kondygnacyjnym. Do dyspozycji klientów postawionych zostało także 256 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i 145 na terenie osiedla. Lokale na parterze będą posiadały ogródki, a na piętrach przestronne balkony. Wszystkie kondygnacje nadziemne oraz garaż podziemny zostaną dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Teren wokół inwestycji zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury, a z myślą o najmłodszych zaplanowano plac zabaw.

We wprowadzonych do sprzedaży budynkach zostanie wdrożony Home Management System, - autorski system infrastruktury technicznej i instalacji, dzięki któremu klienci Grupy Murapol otrzymają możliwość wyposażenia nabywanych lokali w inteligentne rozwiązania automatyki mieszkaniowej (smart home) - Murapol Appartme, umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą smartfonu czy tabletu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania. Dodatkowo lokale będą wyposażone w pakiet antysmogowy, który zapewni ochronę przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami powietrza.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia należąca do Grupy Murapol.

- Stolica Wielkopolski stanowi lokalizację atrakcyjną zarówno pod względem biznesowym, jak i edukacyjno-kulturowym, co w naturalny sposób sprzyja rozwojowi rynku mieszkaniowego. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez ekspertów REAS, w minionym roku Poznań odnotował najwyższy w Polsce wzrost liczby mieszkań w ofercie przy jednoczesnym wysokim poziomie popytu na lokale. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Jako Grupa Murapol niezmiennie od 2011 roku dostrzegamy potencjał tego rynku, czego wyrazem jest stale rozbudowywany portfel naszych poznańskich projektów. Murapol Nowe Miasto to tylko w bieżącym roku nasz drugi projekt mieszkaniowy wprowadzony do sprzedaży w tym mieście. Z początkiem roku do dyspozycji klientów postawiliśmy 275 mieszkań w pierwszym etapie inwestycji Murapol Malta. – dodaje Nikodem Iskra.

Projekt deweloperski Murapol Nowe Miasto powstanie w południowej dzielnicy Poznania Nowe Miasto, w niewielkiej odległości od Warty i otaczających ją terenów rekreacyjnych. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola i żłobki, przychodnie oraz kościoły, a także centrum Cinema City Kinepolis oraz bogata infrastruktura handlowo-usługowa. Dogodną komunikację z centrum miasta oraz pozostałymi dzielnicami aglomeracji zapewnia bogata sieć komunikacji miejskiej przy rondzie Starołęka oraz pobliskiej zajezdni tramwajowej Forteczna, a także tras rowerowych. Natomiast przebiegająca w pobliżu autostrada A2 umożliwia komfortowe przemieszczanie się w kierunku Warszawy oraz przejścia granicznego w Świecku.

Murapol Nowe Miasto to piąta inwestycja Grupy Murapol w Poznaniu. Dotychczas Spółka zrealizowała w stolicy Wielkopolski dwa etapy osiedla Nowe Winogrady, w których zamieszkało ponad 1,4 tys. osób. Obecnie powstaje trzeci etap tej inwestycji, a także trzy kolejne projekty – Murapol Nowy Poznań, przy ul. Karpiej, Murapol Poznańskie Ogrody przy ul. Kajki oraz Murapol Malta przy ul. Dymka, w których łącznie zaoferowaliśmy ponad 1 tys. lokali.

Kategorie: Budownictwo
Regiony: wielkopolskie
Dodał: Murapol