Kategoria

Wyszukiwarka

Region

IKZE, PPE brzmi obco? Już nie!

2018-07-11 16:44:17
Nie wiemy, co czeka nas jutro. Ba, nie wiemy nawet, co nas czeka za minutę. W przeciągu 60 sekund może wydarzyć się bardzo wiele – możemy wygrać fortunę w Lotto, możemy poznać miłość życia, ale możemy też stracić kogoś nam bliskiego. Ta nieprzewidywalność sprawia, że coraz częściej szukamy zabezpie­czenia przed nieznanym jutrem.

Jako młodzi ludzie bardzo rzadko my­ślimy o odległej przyszłości. Mówiąc wprost: liczy się tu i teraz, a to, co będzie za 40 lat, jest mało istotne. Jakoś to będzie. Warto jednak już teraz zatrosz­czyć się o swoją przyszłość i żyć z poczu­ciem bezpieczeństwa oraz pewnością, że po przejściu na emeryturę będziemy mie­li za co żyć. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o swoją przyszłość, koniecznie zapoznaj się z IKZE oraz PPE.

TRZECI FILAR EMERYTALNY

Na samym początku, zanim przejdzie­my do konkretnych planów emerytalnych, należy pokrótce scharakteryzować polski system emerytalny. Składa się on z trzech filarów:

- I filar – Zakład Ubezpieczeń Społecz­nych (ZUS)
- II filar – Otwarty Fundusz Emerytalny (OFE)
- III filar – Indywidualne Konto Eme­rytalne (IKE), Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz Pracownicze Programy Emerytal­ne (PPE)

 

Czytaj cały artykuł na Gazeta Koncept 

Całe wydanie Magazynu na issuu 

Fanpage Konceptu


Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Dodał: Magazyn Akademicki Koncept