Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Idealne wyposażenie domowego barku

2019-02-27 12:48:31
Domowe imprezy cieszą się ogromną popularnością – zarówno spontaniczne „domówki”, jak i eleganckie, wystawne kolacje. Przy każdej z tych okazji nieodzowny będzie właściwie dobrany zestaw do serwowania wina, koktajli czy innych trunków.

Dlaczego do serwowania trunków nie powinniśmy używać tzw. kieliszków uniwersalnych? To nie tylko kwestia estetyki. Dobrze dobrany kieliszek pozwala przede wszystkim wydobyć pełnię walorów smakowych oraz cały aromat podawanego alkoholu.

 

Szampany, wina musujące – powinny być podawane w wysokich, smukłych, wąskich kieliszkach. Dzięki takiemu kształtowi, przyjemnie orzeźwiające bąbelki nie „uciekają” tak szybko. Kieliszki do szampana Bormioli Rocco Inventa mają odpowiednią pojemność (215 ml) i wysokość. Są smukłe, a jednocześnie stabilne – wygodnie trzyma się je w dłoni. Wytworzone z wysokiej jakości szkła, zapewniają trunkowi nieskazitelną oprawę.

 

Wino czerwone – typowe kieliszki do wina czerwonego wyróżnia pękata czasza oraz kształt tulipana – lekko zwężający się ku górze. Nóżka nie jest wysoka. Kieliszki do wina czerwonego Bormioli Rocco Nexo wydobywają pełnię walorów smakowych i wizualnych trunku, a jednocześnie zachwycają wyjątkowym, geometrycznym kształtem i delikatnymi liniami. Solidnie wykonane, z trwałego i wytrzymałego surowca, jakim jest Starr Glass – nieskazitelnie przejrzyste, przez co są porównywane do szkła kryształowego. Laserowo cięte, nie posiadają żadnych łączeń.

 

Wino białe – najlepiej podawać je w kieliszkach nieco mniejszych niż te do wina czerwonego. Ich nóżka jest cienka i smukła, a czasza rozszerza się ku górze. Kieliszki do białego wina Bormioli Rocco Riserva Bianchi zapewniają elegancką oprawę oraz stabilnie utrzymują się w dłoni. Mają idealnie gładkie i proste krawędzie, dzięki laserowemu cięciu. Bezołowiowe szkło Star Glass, z którego są wykonane, gwarantuje ich trwałość i odporność na zarysowania.

 

Piwo – naczyniem zdecydowanie bardziej subtelnym niż ciężki kufel jest pokal – przypominający kielich, z nóżką i pozbawiony ucha. Wykonane z cienkiego szkła pokale, bardzo dobrze uwydatniają kolor piwa i jego klarowność, natomiast ich szczególny kształt umożliwia utrzymanie piany. Elegancki pokal Bormioli Rocco Abbey wyróżnia wyjątkowo zgrabna sylwetka i odpowiednia wielkość, co pozwoli w pełen klasy sposób podać chłodny napój. Naczynie wykonano z bezołowiowego szkła Star Glass.

 

Whisky – jedynie specjalnie do tego przeznaczone szklanki pozwolą wydobyć aromat i głębię barwy tego trunku. Zestaw Bormioli Rocco Dedalo to najwyższej jakości klasyka. W jego skład wchodzi elegancka karafka oraz sześć szklanek. Formą nawiązują do modnego stylu minionych dekad, kiedy królowały geometryczne, symetryczne wzory. Naczynia wykonano z wysokiej jakości szkła. Dzięki idealnej przezroczystości świetnie uwypuklą niepowtarzalną barwę podawanego w nim trunku.

 

Drinki i koktajle – doskonale będą prezentować się w delikatnych kieliszkach, z szeroką i płytką czarką oraz wysoką, smukłą nóżką. Kieliszki Bormioli Rocco Diamante są idealne do efektownego podania drinków i koktajli, a także deserów. Są wykonane z wysokiej jakości szkła – krystaliny, której nazwa pochodzi od kwarcu. Jej skład podlega pełnej i czystej krystalizacji. Są trzy razy bardziej wytrzymałe niż te wykonane z kryształu ołowiowego, a jednocześnie zachowują idealną przejrzystość i blask.

 

Warto też zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria i naczynia. Karafka do wina pozwoli zachować jego odpowiednią temperaturę i świeżość. Karafka Bormioli Rocco Loto przyciąga wzrok doskonałym kształtem symetrycznej kropli wody. Jej szeroka podstawa i wąska szyjka nawiązują do klasycznego wzornictwa. Dekantację wina umożliwi dekanter Florina Lira – zlewając ostrożnie trunek do tego naczynia, uzyskamy najczystszą, najbardziej krystaliczną porcję, pozbawioną jakiegokolwiek osadu. Odpowiedni kształt zapewnia wygodne nalewanie do kieliszków. Przygotowanie drinków i koktajli z pewnością ułatwi shaker – np. Ypsilon z serii Bormioli Rocco. Dzięki przezroczystym, szklanym ściankom z miarką, nie jest konieczne odmierzanie składników w dodatkowych naczyniach. Shaker Ypsilon posiada wewnątrz sitko, które pełni rolę filtra. Dodatkowo, na szkle zamieszczono gotowe przepisy na popularne drinki z zaznaczeniem odpowiednich proporcji. Teraz osiągnięcie barmańskiego mistrzostwa jest wyjątkowo proste!

 

Kategorie: AGD, Dom