Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Inteligentny sposób na upał?

2018-09-05 10:59:36
Nieznośne upały latem to coś, za czym zdecydowanie nie przepadamy. Kiedy nie ma czym oddychać na zewnątrz, szukamy ukojenia w chłodnych pomieszczeniach, tyle tylko, że przy temperaturach powyżej 30 stopni, mieszkania nagrzewają się równie szybko. Jak polepszyć swój komfort w takich sytuacjach?

Bardzo wysoka temperatura powietrza sprawia, że jesteśmy mniej wydajni, bardziej przemęczeni i osłabieni. Rozwiązaniem na takie przypadłości bywa klimatyzacja, która, choć ma wiele zalet, to jest jednak kosztowna i niekorzystna dla zdrowia. Rynek podsuwa jednak jeszcze inne, inteligentne rozwiązanie.

A właściwie – termointeligentne. Taka właśnie jest farba, która działa jak termos i dba o  komfort powietrza w mieszkaniu oraz domu. Jak to możliwe?

Dzieje się tak za sprawą inteligentnych mikrosfer, a właściwie całego Systemu Mikrosfer, na bazie którego stworzono termointeligentną farbę. Mikrosfery to niewielkie elastyczne cząstki polimerowe o sferycznym kształcie. Wewnątrz nich znajduje się obojętny gaz, którego działanie zapewnia znakomite odbijanie promieniowania cieplnego. Dzięki dynamicznemu działaniu cząstek polimerowych farba przejmuje funkcję izolacji, a pomalowane nią ściany stają się elastyczne wobec temperatury na zewnątrz. Zimą nie wypuszczają ciepła, zatrzymując je w środku domu. Z kolei latem – nie  przepuszczają słonecznego żaru do wewnątrz, co sprawia, że temperatura w mieszkaniu jest optymalna, podczas gdy na zewnątrz nieprzyjemnie wysoka. - CIQ najskuteczniej spośród farb dostępnych na rynku, izoluje ściany budynku – ściana pokryta farbą CIQ odbija aż do 95% promieniowania cieplnego. Termoizolacyjne właściwości farby przekładają się na zauważalną oszczędność kosztów ogrzewania domu oraz wzrost poczucia komfortu termicznego – komentuje Waldemar Sas, Brand Manager marki CIQ.

To farba ekologiczna, dostępna w białym kolorze. Dla uzyskania wybranego koloru, można ją mieszać z dowolnymi pigmentami, przez co jednak nie straci swoich właściwości. Dzięki temu produktowi możemy osiągnąć w mieszkaniu idealny kolor ścian i idealną temperaturę –  a to znacznie podniesie nasz komfort mieszkania, szczególnie w męczące upalne dni.

Kategorie: Budownictwo, Dom
Dodał: Agencja Strategiczno - Kreatywna