Kategoria

Wyszukiwarka

Region

J.A. Baczewski święci triumfy w Las Vegas!

2017-10-02 11:35:57
275 alkoholi z ponad 100 destylarni z całego świata, 9 uznanych sędziów z ponad 175 latami wspólnego doświadczenia i aż 9 medali dla marki J.A. Baczewski! W Las Vegas odbył się prestiżowy konkurs Global Spirit Awards. Nagrody dla J.A. Baczewski to kolejne potwierdzenie uznania, jakim cieszy się ta rdzennie polska marka na międzynarodowej arenie.

Pierwszy konkurs Global Spirit Awards odbył się w sierpniu w Tropicana Hotel w Las Vegas. Zaproszenie do udziału w jury przyjęło 9 uznanych ekspertów, barmanów i specjalistów branży alkoholowej. Blisko 300 produktów zgłoszonych do rywalizacji było ocenianych podczas podwójnej degustacji w ciemno.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani, ponieważ siedzibą naszego konkursu jest Las Vegas, miasto legendarne w branży alkoholi mocnych. Nasi sędziowie wyróżnili nowe i unikalne alkohole z 5 kontynentów i ponad 25 państw - mówił dyrektor wykonawczy Global Spirit Awards Eddie Rivkin.

Zgodnie z wynikami Global Spirit Awards 2017, ogłoszonymi m.in. w „Food & Beverage Magazine”, nagrody otrzymały następujące produkty J.A. Baczewski: podwójne złoto - Piołunówka; złote medale - Jeżynówka i Pomarańczówka; srebro - Whisky, Vodka Monopolowa, Monopolowa Dry Gin, Morelówka oraz Orzechówka; a także brąz – likier Ovovit. Dziewięć medali jeszcze raz dowodzi uznania ekspertów, jakim niezmiennie od 234 lat cieszy się ta rodzinna firma, założona pod koniec XVIII wieku pod Lwowem.

- Przyznanie produktom J.A. BACZEWSKI aż dziewięciu nagród Global Spirit Awards to dla nas ogromne wyróżnienie i wielka satysfakcja. To również przykład dla całej branży w Polsce, że czerpiąc z tradycji można budować produkt i markę o zasięgu globalnym - podkreśla Anna Wiśniak z AMBRA S.A., dystrybutora marki J.A. Baczewski na polskim rynku.

Ponad dwuwiekowa renoma marki J.A. Baczewski w kraju i za granicą rozpoczęła się od otrzymania w 1810 r. Godła Cesarskiego Orła i tytułu „Cesarsko-Królewski Dostawca Dworu”. Od tamtej pory Baczewscy wielokrotnie potwierdzali swoją pozycję w branży, m.in. zdobywając wszystkie możliwe nagrody na Londyńskiej Wystawie Spirytusowej w roku 1925. Po 72 latach na emigracji spowodowanej niesprzyjającymi warunkami politycznymi firma powróciła do swojej ojczyzny, aby nadal święcić triumfy, promując polskie produkty alkoholowe na całym świecie.

Kategorie: Żywność, Usługi
Regiony: mazowieckie
Dodał: Kuźnia PR Sp. z o.o.