Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy?

2018-09-12 11:20:14
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że o odpowiednim doborze biżuterii decyduje nie tylko odcień skóry ale również kształt twarzy. W tym poradniku podpowiemy wam zatem jak dobrać biżuterię do określonego typu twarzy.
Dobranie odpowiedniej biżuterii dla wielu osób wydaje się prostą sprawą. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego jak wielki wpływ na to jak będzie wyglądała dana ozdoba ma typ twarzy jak posiada konkretny człowiek. Dobierając zatem biżuterię trzeba zwrócić szczególną uwagę na kształt owalu twarzy i to na jego podstawie dobrać odpowiednie dodatki. W tym poradniku podpowiemy jak tego dokonać.
Zacznijmy od tego, jak zidentyfikować jaki typ twarzy posiadamy. Jest to niezwykle proste. Wystarczy stanąć przed lustrem w odległości około stu centymetrów, związać włosy do góry tak, aby twarz była całkowicie odsłonięta. Następnie przy użyciu szminki lub innego narzędzie trzeba odrysować kontur naszej twarzy na lustrze. Robiąc to postaraj się mieć naturalny wyraz twarzy. Mając już obrys będziesz w stanie stwierdzić, do którego typu jest on najbardziej podobny. Czy będzie to twarz owalna, okrągła, kwadratowa a może prostokątna?
Znając kształt twarzy będziesz w stanie bezbłędnie dobrać biżuterię. I tak w przypadku twarzy owalnej doskonale sprawdzą się niemal wszystkie rodzaje naszyjników czy też kolczyków. Zarówno te duże i finezyjne jak i te małe, minimalistyczne wisiorki.
W przypadku twarzy okrągłej trzeba starać się wydłużyć ją optycznie. Najlepiej będzie do tego celu użyć dłuższych naszyjników w kształcie litery V lub też takich, które zakończone są wysmuklonym kamieniem – brylant sprawdzi się tutaj doskonale. Do twarzy okrągłych należy też wybierać kolczyki zwężające się ku dołowi. Takie w kształcie kropli.
Natomiast posiadaczki twarzy prostokątnej powinny starać się swoją twarz poszerzyć optycznie. W tym celu dobrze będzie wybrać okazałe kolie czy też wszelkiego rodzaju naszyjniki typu kołnierzyki. Duże kamienie szlachetne również pozwolą znacząco skrócić twarz optycznie.
Kobiety o twarzy kwadratowej, które mają mocno zarysowaną żuchwę powinny starać się ją złagodzić. Najlepiej więc aby wybierały biżuterię taką jak finezyjne naszyjniki o kształcie litery U. Do tego typu twarzy dobrze sprawdzą się też kolczyki o kształcie owalu. Należy jednak za wszelką cenę unikać biżuterii o kształcie zbliżonym do prostokąta czy kwadratu.
Kategorie: Uroda i zdrowie, Moda
Regiony: mazowieckie
Dodał: Laboratorium Gemmologiczne Pollabo