Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak dobrać opakowanie w przypadku księgarni internetowej?

2019-03-11 09:52:12
Wysyłka książki lub komiksu za pośrednictwem firmy kurierskiej wiąże się z ryzykiem jej uszkodzenia. Trzeba zatem zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Jak wybrać optymalne opakowanie? Podpowiadamy w poniższej publikacji
Mimo że wszelkie dane statystyczne wskazują, że jako naród z roku na rok czytamy coraz mniej to nie brakuje miłośników dobrej książki, którzy chętnie zakupią ciekawą lekturę. Dlatego też nadal bardzo dużą popularnością cieszą się księgarnie internetowe, które oferują bardzo atrakcyjne cenowo oferty na książki czy też komiksy. Wysłanie książki za pośrednictwem kuriera wiąże się jednak z ryzykiem jej uszkodzenia. Jak zatem dobrać odpowiednie opakowanie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Aby zatem książka dotarła do klienta w nienaruszonym stanie bez zagnieceń czy uszkodzeń trzeba dobrać optymalne opakowanie. Jednym z podstawowych wyborów w tym względzie będą kartony. Ten rodzaj opakowania jest bardzo uniwersalny, ale znakomicie sprawdzi się w przypadku wysyłki kilku książek. Trzeba mieć jednak pewność, że karton będzie wykonany z wysokiej jakości tektury. Najlepiej, aby była to tektura trzy lub pięcio warstwowa. Książki są bowiem dość ciężkie i muszą zostać zapakowane w karton, który utrzyma bez problemu ich wagę.

Alternatywą dla zwykłych kartonów są opakowania typu multimail. Tego typu produkty w swojej ofercie mają renomowane hurtownie z opakowaniami takie jak - https://e-hurtownia-opakowan.pl. Czym wyróżnia się tego rodzaju opakowanie? Otóż daje ono możliwość łatwego dopasowania do różnego rodzaju książek. Nie wszystkie książki wydawane są bowiem w jednym formacie. Znajdziemy przecież takie wydane w formie A5 czy też A4. Zastosowanie opakowań multimail pozwoli na idealne dopasowanie opakowania do wysyłanego produktu.

Na sam koniec wspomnieć trzeba też o kopertach bąbelkowychSprawdzą się one w przypadku zamień pojedynczych egzemplarzy książek. Znakomicie zabezpieczą książkę przed uszkodzeniami oraz wilgocią.
Dodał: Marcin Marcinski