Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak dobrać siedzisko do pokoju dziecka?

2018-12-05 11:39:10
Zastanawiacie się nad zmianą aranżacji w pokoju dziecięcym? Szukacie pomysłu na wybór siedziska do dziecięcego pokoju? Zapraszamy zatem do lektury naszego krótkiego poradnika.
Wybór wystroju wnętrza w pokoju dziecka lub dorastającego nastolatka to nie lada wyzwanie. Często bowiem gust młodych osób znacząco rozmija się z gustem dorosłych. Szczególnie trudne może być wybranie odpowiedniego siedziska do dziecięcego pokoju. Na szczęście istnieje jednak jedno uniwersalne rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu zarówno starszym jak i młodszym użytkownikom. Mowa o pufach.

Zacznijmy od tego, że klasyczne krzesła z całą pewnością nie sprawdzą się w dziecięcym pokoju. Dzieci preferują spędzać czas w wygodnej pozycji i nie wytrzymają zbyt długo na sztywnych krzesłach. Jeżeli zatem zależy nam na siedzisku, które będzie komfortowe i wygodne a przy tym znakomicie się prezentować to doskonałym wyborem będzie pufa.

Zazwyczaj pufy kojarzą się nam z prostymi konstrukcjami. To jednak tylko pozory. Obecnie pufy można spotkać w bardzo wielu wariantach. Od puf foteli aż na coraz to popularniejszych pufach workach. Znakomicie sprawdzą się one jako uzupełnienie dziecięcego kącika.

Pufy w kształcie worka najczęściej przypominają duże fotele, ale są dużo wygodniejsze. Pozwalają nie tylko wygodnie się położyć, ale również siedzieć przez długie godziny. Wszystko przez fakt, że idealnie dopasowują się do kształtu ciała. 

Podczas wyboru odpowiedniej pufy głównym kryterium powinno być dobranie jej do warunków fizycznych naszej pociechy. Pufa powinna być dobrze dobrana do wzrostu i wieku dziecka. Pod względem kolorystycznym radzimy natomiast zdecydować się na modele, które będą odcinać się kolorystycznie od ścian czy też tapet w pokoju. Jeżeli szukacie konkretnych inspiracji to zapraszamy na blog - https://pufyecopuf.blogspot.com/ gdzie można znaleźć ciekawe propozycje aranżacji z wykorzystaniem puf.
Dodał: Artur Artur