Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak dobrze przygotować paczkę do wysyłki?

2018-10-22 09:18:47
Zdarza się, że wysłana przez was paczka dociera do adresata w uszkodzonym stanie? Może źle ją zapakowaliście? W tym poradniku postaramy się wam podpowiedzieć jak należy prawidłowo przygotować paczkę do wysyłki.

Coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Czy to, gdy zamawiamy produkty dla siebie czy też wysyłamy je do innych. Czy pozwiązujemy jednak wystarczającą uwagę do tego, jak zapakowane są takowe przesyłki. Odpowiednie dobranie materiałów i zabezpieczenie produktów jest bowiem kluczowe w przypadku przesyłek kurierskich. W tym poradniku postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak dobrze przygotować paczkę do wysyłki.

Zacznijmy od tego, że kluczową kwestią jest to, co zamierzamy zapakować. Inaczej bowiem będzie wyglądała procedura przygotowania do wysyłki elementów, które mogą się łatwo uszkodzić tak jak szkło a zupełnie inaczej należy zabezpieczyć przedmioty takie jak odzież czy też elektronika. Ogólnie należy trzymać się zasady, że im bardziej dany produkt narażony jest na uszkodzenie tym więcej uwagi powinniśmy poświęcić jego odpowiedniemu zabezpieczeniu.

W przypadku szczególnie wrażliwych towarów dobrym pomysłem na ich zabezpieczenie jest wykorzystanie foli stretch. Pozwala ona zabezpieczyć zarówno produkty takie jak szkło czy też pomóc umocować na palecie wielkogabarytowe towary.

Z tego też względu w większości przypadków owiniecie produktu folią i następnie umieszczenie go w opakowaniu tekturowym będzie wystarczające. Jeżeli zależy nam na dodatkowej formie zabezpieczenia można pokusić się o włożenie do pudełka z towarem odpowiedniego wypełniacza. Skropak czy też poduszki powietrzne sprawdzą się tutaj idealnie.

W przypadku elektroniki dobrze jest dodatkowo na opakowaniu umieścić stosowną etykietę informującą kuriera o delikatnej zawartości. Wtedy pudełka z taką informacją będzą traktowane z większą ostrożnością.
Kategorie: Dom
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski