Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak optymalizować i przyśpieszyć stronę www na WordPressie

2018-01-03 09:25:02
Na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google ma obecnie wpływ bardzo wiele zmiennych. Jedną z nich jest szybkość ładowania się strony. W tym poradniku podpowiemy jak przyśpieszyć stronę która została postawiona na systemie WordPress

Na pozycjonowanie stron www w wynikach wyszukiwania ma wpływ bardzo wiele elementów. Jednym z nich jest szybkość ładowania się strony. Jak zapewne wiecie ( lub też nie ) najpopularniejszym systemem na którym stawiana jest blisko co czwarta strona w internecie jest WordPress. Wszystko dzięki jego darmowości oraz bogatym opcjom konfiguracyjnym. Jednak Wordpress nie jest idealny i jego optymalizacja pod kątem SEO wymaga włożenia sporej pracy. W tym poradniku podpowiemy wam zatem jak przyśpieszyć strony oparte pod WordPresem i jak przygotować je do optymalizacji pod kątem SEO.  

Zatem od czego najlepiej będzie zacząć nasze działania optymalizacyjne. W pierwszej kolejności trzeba przyjrzeć się funkcjonalności naszego szablonu graficznego oraz zainstalowanym pluginom. Koniecznie trzeba zatem usunąć wszystkie wtyczki które dublują się swoją funkcjonalnością. Każda wtyczka to setki plików które zupełnie niepotrzebnie obciążają nasz serwer i sprawiają, że strona ładuje się dużo dłużej niż powinna. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym iż znaczna większość ataków na strony oparte na WordPressie następuje właśnie przez zainstalowane wtyczki. Warto też pozbyć się dodatkowych motywów graficznyh jakie mamy zainstalowane. Usunięcie ich pozwoli na uwolnienie znacznych zasobów serwera.

Innym sposobem na przyśpieszenie działania naszej strony jest wykorzystanie wtyczki typu cache. Musicie wiedzieć iż za każdym razem gdy odwiedzamy daną stronę WordPress tworzy specjalny plik który zawiera wygląd całej strony. Przygotowanie takiego pliku zajmuje jednak sporo czasu. Aby zatem całą tą procedurę przyśpieszyć potrzebne będzie zainstalowanie wtyczki takiej jak W3 Total Cache. Wygeneruje ona naszej stronie statyczny plik który będzie potem odczytywany podczas wejścia użytkownika na stronę i przyśpieszy cały proces ładowania.

Następnym spospobem na przyśpieszenie działania strony jest zadbanie o to aby nasza baza danych była uporządkowana. To w bazie danych przechowywane są wszystkie najważniejsze informacje jak wpisy, nasze hasła czy też komentarze użytkowników. Jednak podczas usuwania wtyczek w bazie zostają często różne wpisy. Wszystkie one zupełnie niepotrzebnie obciążają nasz serwer i spowalniają to jak szybko ładuje się dana strona. Warto zatem od czasu do czasu przeglądnąć bazę danych i usunąć zbyteczne rekordy.

Na sam koniec polecamy optymalizować jeszcze zdjęcia pod względem ich wielkości. Posiadanie dużej ilości grafik o bardzo wysokiej rozdzielczości może mocno wpłynąć na wydajność ładowania się naszej strony. 

Kategorie: Oprogramowanie
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski