Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak pielęgnować rośliny typu klon jawor?

2018-11-07 12:39:37
Klon jawor to jedno z piękniejszych drzew ozdobnych jakie może znaleźć się w naszym ogrodzie. Jak jednak zadbać o jego pielęgnację? Dowiecie się z poniższego artykułu.
Klon jawor to jedna z bardziej dekoracyjnych roślin, która znakomicie potrafi rozjaśnić ogród oraz przyciągnąć nasz wzrok. Odmiana ta dosyć często szczepiona jest również na pniu dzięki temu bardzo łatwo posadzić ją nawet w małym ogrodzie. W tym artykule zastanowimy się jednak jak odpowiednio pielęgnować tą fantastyczną roślinę.

Ogólnie można przyjąć, iż jawory to drzewa stosunkowo proste w uprawie. Z rodziny klonów to właśnie one mają najmniejsze wymagania glebowe. Sprawia to, że doskonale dadzą sobie radę nawet w przypadku przeciętnych warunków glebowych. Oczywiście rośliny te najlepiej sprawdzą się, gdy posadzone zostaną na stanowiskach wilgotnych oraz posiadających żyzną, wapienną glebę. W takich warunkach będą one najszybciej rosnąć i nie zapadać na żadne choroby.

Oprócz tego jawory jako jedne z niewielu drzew mogą z powodzeniem rosnąć na kamienistych podłożach. Pod względem nasłonecznienia rośliny te mogą znaleźć się zarówno w miejscach pełnych słońca, jak i takich gdzie panuje półcień.

Klon jawor jest też w stanie wytrzymać okresowe momenty suszy czy duże zanieczyszczenia powietrza. Sprawia to, że nawet w mieście sprawdzi się on znakomicie.

Trzeba jednak wiedzieć, że klony jawory są dość podatne na pewną grzybową chorobę o nazwie czarna plamistość liści klonu. Atakuje ona głównie osłabione drzewka, które rosną w mało sprzyjających warunkach. Co prawda choroba ta nie uśmierca rośliny ale znacząco wpływa na jej estetykę. Lepiej zatem sadzić ją w optymalnych warunkach.

Klon jawor - zgarden.pl, który będzie rósł na żyznej glebie i w nasłonecznionym miejscu na pewno będzie stanowić piękną ozdobę ogrodu.
Kategorie: Ogród
Regiony: mazowieckie
Tagi: klon jawor
Dodał: zgarden