Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak podlewać rośliny w upały? Sprawdzone sposoby.

2019-07-08 15:18:42
Przy panujących dużych upałach warto zwrócić uwagę na to jak dobrze nawodnione są rośliny w naszym ogrodzie. Codzienna pielęgnacja i dbałość o rośliny uchroni nas przed nie potrzebnymi stratami.

Jak podlewać rośliny?

Warto pamiętać o tym, żeby nie podlewać roślin za dużo. Wydawać, by się mogło, że lepiej przelać roślinę niż podlać ją za mało – nic bardziej mylnego! Wiele roślin bardzo źle znosi zbytnią wilgotność, dlatego należy zwracać uwagę na to jak często i w jakiej ilości podlewamy. Przelewanie roślin doprowadzić może do gnicia ich korzeni, co bardzo nie korzystnie wpływa na żywotność rośliny.

Podlewać rano czy wieczorem?

Przy podlewaniu roślin warto zwrócić uwagę na porę wykonywania tej czynności. To czy podlejemy roślinę o poranku czy wieczorem, nie ma aż tak kluczowego znaczenia. Ważne jest natomiast, żeby unikać podlewania w ciągu dnia, zwłaszcza koło południa. Krople wody osadzające się na liściach rośliny doprowadzić mogą do wypalenia dziur przez słońce. Dodatkowo w czasie upałów, woda szybciej odparowuje, przez co rośliny nie mają dostarczanej potrzebnej ilości wody.

Alternatywa?

Chcąc mieć piękny i zadbany ogród, trzeba poświęcać mu sporo czasu, zwracając uwagę na odpowiednią pielęgnację, podlewanie czy stosowanie odżywek . Jednak tym z nas, którzy mają mało czasu, dużo podróżują lub porostu często zapominają o podlewaniu roślinek , pojawia się okazja by temu zaradzić. Jedną z opcji jest zlecenie komuś opieki nad ogrodem, jednak jest to dość kosztowna opcja. Tańszą z perspektywy czasu opcją jest zamontowanie systemu nawadniającego. Składa się on z szeregu połączonych ze sobą narzędzi, takich jak: zraszacze, dysze, elektrozawory, sterowniki zewnętrzne lub wewnętrzne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze rośliny będą miały zapewnione podlewanie o określonych porach oaz unikniemy ich przesuszenia.

Kategorie: Ogród, Dom
Dodał: Joanna Kowal