Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak pokonać impas w pozcjonowaniu strony www

2018-06-04 09:49:19
Czasami zdarza się, że mimo włożonego trudu pracy i najszczerszych chęci działania jakie podejmujemy w celu wbicia strony www na coraz to lepsze pozycje w wyszukiwarce Google nie przynoszą efektów. Ten artykuł podpowie wam co zrobić w takiej sytuacji.
W przypadku samodzielnego pozycjonowania strony czy też sklepu www bardzo często może dojść do sytuacji w której pozycje zwyczajnie stoją w miejscu i miomo naszych najszczerszych chęci i starań nie chcą wejśc na wyższe pozycje. W tym artykule podpowiemy kilka powodów dlaczego taki stan rzeczy może mieć miejsce i jak sobie w takiej sytuacji poradzić. 

Pierwszym krokiem w przypadku braku wzrostu pozycji powinno być analizowanie ostatnio dodawanych linków. Postaraj się zatem prześledzić linkowanie z okresu ostatnich kilkunastu tygodniu. Sprawdź czy linki różnią się czymś szczególny. Jaki jest ich wspólny mianownik. Może w twój sposób linkowania wkradła się rutyna i wszystkie one są bardzo schematyczne?

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy przypadkiem któreś z pozyskanych linków na stronie nie psują twojego profilu linkowania. Zdarzyć się może, że linki są zwyczajnie kiepskiej jakości i przez ten fakt domena nie może uzyskać lepszych pozycji. W wielu sytuacjach skasowanie takiego linku może poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania.

Inną ważną metodą jest sprawdzenie i porównanie domen konkurencji. Jeżeli domena zaraz nad nami może pochwalić się niezwykle wysokim trust flow, długą historią w sieci a próbujemy ją przebic stroną która w najlepszym wypadku posiada jedynie połowę tak dobrych parametrów to niestety musimy pogodzić się z zastanem stanem rzeczy. Oczywiście wraz z upływem czasu i podjęciem innych działań sytuacja może się odwrócić ale wymaga to sporo pracy i cierpliwości.

Następnym krokiem powinno być porównanie linków swoich jak i konkurencji. Każdy z pocyjonerów posiada własną technikę i strategię linkowania. Jeżeli zatem konkurencja bardzo mocno dywersyfikuje linki, korzysta ze wszystkich możliwych źródeł ich pozyskania a my dalej tkwimy w naszym utartym schemacie to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nie uda nam się poprawić rezultatów konkurencji.

Jeżeli zatem pozycjonowanie lokalne czy też pozycjonowanie globalne na danej stronie mimio waszych starań nie przynosi nowych efektów dobrze jest się w takim przypadku zwrócić do specjalistów którzy podpowiedzą jakie działania należy dokładnie podjąć lub też sami wdrożą nowe schamty o których my sami wcześniej nie pomyśleliśmy.
Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski