Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak powinna wyglądać dostawa w sklepie internetowym – poradnik

2018-02-14 08:32:52
Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z zapewnieniem klientom dostępu do wygodnej i bezproblemowej wysyłki. Jaki jednak rodzaj dostawy będzie najlepszy. Tego dowiecie się z lektury naszego poradnika.

Zakładając i prowadząc sklep internetowy musisz dobrać odpowiedni sposób dostawy dla swoich klientów. Dla początkujących przedsiębiorców ilość opcji dostawy jakie można zaproponować klientom może być zbyt duża i mało klarowna. W tym poradniku postaramy się podpowiedzieć jak powinna wyglądać dobrze przemyślana opcja dostawy w sklepie online.

Jak zatem wiadomo każdy klient jest inny i ma zupełnie różne preferencje. Jeden będzie chciał dostać towar jak najszybciej nie bacząc na cenę, drugi będzie chciał jak najtańszą formę dostawy a trzeci doceni to, że paczkę będzie mógł odebrać wtedy kiedy jest to dla niego najbardziej wygodne. Z tego też względu powinno się zapewnić klientom jak najszerszy wachlaż opcji dostawy do wyboru. Optymalnym rozwiązaniem będzie zatem danie klientowi wyboru jaką formę dostawy zamierza wybrać po dokonaniu zakupu.

Schemat dostawy w sklepie może zatem wyglądać następująco. Dla klientów którzy potrzebują dostawy na już optymalny będzie kurier ekspersowy. Dla tych którzy cenią sobie szybkość ale nie chcą dopłacać najlepszym wyborem będzie standardowy kurier. Dla osób które perferują odbiór towaru na własnych warunkach znakomitym wyborem okaże się Paczkomat. Natomiast dla oszczędnych klientów którzy chcą dostać towar do domu wybór powinien paść na Pocztę Polską.

Oprócz różnorodnej formy wysyłki bardzo istotna jest też jej cena. Zbyt wysoka cena wysłki jest według statystyk najczęstszym powodem porzucania e-koszyków. Staraj się zatem aby ceny usług kurierskich w twoim sklepie były na  akceptowalnym poziomie. Pamiętaj aby podczas podpisywania umów z dostawcami negocjować stawki i w razie niepowodzenia szukać alternatyw.

Dobrą praktyką będzie również oferowanie darmowej wysyłki. Warto ustalić pułap cenowy zakupów od którego będziemy w stanie zaproponować klientom darmową wysyłkę. Pozwoli to znacząco podnieść sprzedaż w sklepie i przekonać klientów do dokonania większych zakupów.

Innym ważnym elementem każdej wysyłki jest to jak pakujemy nasz towar. Należy zadbać o jego dobre zabezpieczenie. Dlatego też pudełka wysokiej jakości będą niezbędne. Kluczowe okaże się również wykorzystanie możliwości jakie daje folia bąbelkowa podczas zabezpieczania przedmiotu.

Kategorie: Zakupy
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski