Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak profesjonalnie przygotować się do przeprowadzki

2018-08-20 08:44:19
Przeprowadzka potrafi dla niektórych osób być bardzo stresująca. Jeżeli jednak zastosujecie się do naszych porad to sprawicie, że cały ten proces będzie maksymalnie prosty i nieskomplikowany.

W życiu każdego z nas nadchodzi moment kiedy musimy zmienić miejsce zamieszkania. Wielu przyjmuje tego typu zmianę ze spokojem a dla reszty jest to niezwykle stresujące przeżycie. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak profesjonalnie przygotować się do przeprowadzki.

Zanim zatem przystąpisz do pakowania swoich rzeczy wykonaj następujące czynności. Wyrzuć rzeczy które są Ci już niepotrzebne. Weź i zmierz swoje meble i rozplanuj jak umieścisz je w swoim nowym mieszkaniu. Poproś znajomych o pomoc  z przeprowadzką – im więcej osób tym  cały proces okaże się łatwiejszy. Zorganizuj też transport – wypożysz auto do przeprowadzki lub poszukaj znajomego który mógłby pożyczyć Ci swój samochód.

Zacznijmy od pakowania i zabezpieczenia mebli oraz sprzętu AGD. W przypadku tych pierwszych optymalnym rozwiązaniem będzie folia bąbelkowa oraz folia stretch. Przy pomocy tych dwóch materiałów będziemy w stanie uchronić meble przed obiciem rogów i wszelkimi zarysowaniami.

Do pakowania drobnych przedmiotów które znajdowały się w szafach takich jak naczynia, kubki czy też szklanki należy bezwzględnie użyć foli bąbelkowej oraz wytrzymałego kartonu. Do zabezpieczenia przestrzeni między tego rodzaju przedmiotami można użyć również papieru do pakowania lub starych gazet.

A co ze sprzętem AGD lub większą elektroniką jak telewizor? Na pewno nie posiadacie już oryginalnego opakowania aby schować z powrotem do niego sprzęt. Z tego względu trzeba uciec się do innych metod. Telewizor warto owinąć folią bąbelkową i następnie zakleić taśmą klejącą, a dla lepszej ochrony w miejsce ekranu wstawić duży kawałek kartonu do zabezpieczenia matrycy.

W przypadku pakowania książek zalecamy zakupić kilka mniejszych ale wytrzymałych kartonów i to do nich zapakować nasze cenne tomy. Książki są ciężke i łatwiej będzie nam przenieść kilka mniejszych kartonów z nimi niż jeden większy.

Mamy nadzieje, że nasze porady okażą się dla was pomocne i przeprowadzka będzie dużo przyjemniejszym procesem.

 

Kategorie: Dom
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski