Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak przygotować duży sprzęt AGD do wysyłki kurierem?

2018-02-26 08:52:59
Transport dużych gabarytowo przedmiotów jest niezwykle trudny. Łatwo bowiem o jego uszkodzenie. W tym artykule skupimy się zatem na tym jak powinno się odpowiednio przygotować sprzęt AGD do wysyłki kurierem.
Sprzę AGD o dużych gabarytach taki jak lodówka czy też zamrażarka jest stosunkowo kłopotliwy do transportu. Oczywiście doświadczony przewoźnik czy też sklep internetowy bez problemu poradzi sobie z przygotowaniem tego rodzaju towaru do wysyłki. Co jednak gdy zamierzamy przeprowadzić się w inne miejsce lub też sami chcemy sprzedaż nasz sprzęt AGD? Wtedy to po naszej stronie będzie leżeć odpowiednie zapakowanie przesyłki. W tym poradniku podpowiemy jak to zrobić.

Na samym początku trzeba zaznaczyć iż przewóz dużego AGD jest jak najbardziej możliwy wymagać jednak będzie przestrzegania pewnych podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest fak iż ze względu na swoje gabartyty tego rodzaju towar musi być przewożony na palecie. Ponadto musi być do niej odpowiednio przymocowany ( w tym celu przydatna okaże się folia stretch ). Trzeba też mieć świadomość iż wysyłka duże sprzętu AGD odbywać się będzie na zasadzie rampa-rampa. Oznacza to iż kurier nie odbierze urządzenia od nas bezpośrednio z domu. Musimy zapewnić przewoźnikowi możliwość odbioru przesyłki z takiego miejsca gdzie możliwe będzie podjechanie dużym samochodem.

Przejdźmy teraz do samego pakowania sprzętu AGD do wysyłki. Z racji iż mówimy o dużych gabarytowo przedmiotach to trzeba mieć na uwadze, że będzie je szczególnie łatwo uszkodzić. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na wszelkie ruchome części które mogą łatwo ulec odgnieceniom. Wszelkie narożniki polecamy zabezpieczyć tekturą a następnie całość owinąć przy użyciu foli bąbelkowej.
Kategorie: AGD
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski