Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak przygotować i zapakować rower do wysyłki?

2018-08-06 08:43:41
Macie rower który zamierzacie sprzedać lub też podarować komuś z rodziny? Zapewne będziecie musieli wysłać go za pośrednictwem firmy kurierskiej. W tym poradniku podpowiemy wam jak prawidłowo zapakować rower do wysyłki.

Prawidłowo zapakowanie roweru do transportu za pośrednictwem firmy kurierskiej to nie lada wyzwanie. Rower posiada wiele delikatnych elementów które należy odpowiednio zabezpieczyć aby nie uległy uszkodzeniu. Drugim problemem są ograniczenia wynikające z regulaminowych obostrzeń przewoźników odnośnie wymiarów paczki. Przy odborinie samozaparcia i odpowiendiej wiedzy zapakowanie roweru tak aby bezpiecznie dotarł do miejsca docelowego jest jak najbardziej możliwe.

Jeżeli wysyłamy używany już rower to pierwszym krokiem powinno być jego odpowiednie wyczyszczenie. Postarajmy się zatem dokłądnie umyć cały rower zwracając szczególną uwagę na różnego rodzaju zakamarki gdzie gromadzi się najwięcej zaniczyszczeń. Dokładnie wysuszmy całość i będziemy mogli przejść do następnego etapu działań czyli demontażu.

Wysłanie roweru w całości jest niewykonalne musimy zatem go odpowiednio zdemontować. Wszystko aby nie przekroczyć maksymalnych, dopuszczalnych rozmiarów przez firmy kurierskie. Konieczy zatem będzie demontaż obu kół roweru oraz odpowiednie zabezpieczenie samego widelca przedniego tak aby nie uległ on uszkodzeniu. Demontażu wymagać będą również same pedały. Kierownica również powinna zostać odkręcona i przymocowana do górnej części ramy.

Wszystkie te luźne elementy najlepiej będzie zabezpieczyć przy użyciu folii bąbelkowej. Folia bąbelkowa stanowi bowiem doskonałe zabezpieczenie przed wstrząsami oraz obiciami.

Wszystkie elementy naszego roweru należy nastepnie umieścić w dużym opakowaniu kartonowym. Najlepiej aby był on dopasowany do rozmiarów roweru. Możemy zatem wykorzystać oryginalne opakownie dostarczone przez producenta lub też zamówić pudełko pod wymagany wymiar w sklepie.
Kategorie: Sport
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski