Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak przygotować klimatyzację do sezonu?

2017-07-04 15:39:47
Autoklima jest sporym ułatwieniem. Jednak żeby spełniała rzetelnie swoją funkcjonalność, warto właściwie ją serwisować i co roku zrobić jej przegląd przed sezonem letnim.
Niezwykle ważną sprawą są regularne przeglądy. Przed sezonem polecamy skontrolować kondycję całego układu i uzupełnienie czynnika chłodzącego. Powinniśmy mieć na uwadze, iż czynnik chłodzący jest także przekaźnikiem oleju, dba o to, że sprężarka klimatyzacji samochodowej jest wystarczająco chroniona przed zniszczeniem. Należy także sprawdzić poziom tegoż no i niejednokrotnie doprowadzić do odpowiedniego poziomu.

Nierzadko bywa, iż uruchamiając klimatyzację auta po zimie, zamiast rześkiego, zimnego powietrza dochodzi do nas niemiły fetor. Jego powodem są drobnoustroje skupiające się we wnętrzu klimy. Nieznośny zapach oznacza, iż w klimatyzacji zlokalizowane są bakterie czy grzyby. Zdecydowanie warto rozważyć zabieg ozonowania, który neutralizuje wszelkie grzyby i ogólnie odświeża całe auto oraz zabija nieprzyjemny zapach, także zapach papierosów. Za każdym razem po serwisowaniu układu klimatyzacji powinno się zmienić kabinowy filtr powietrza.

Nieserwisowana klimatyzacja kiedyś w końcu przysporzy o wiele większych problemów. Niewystarczający poziom gazu chłodzącego i oleju nareszcie poskutkuje tym, że sprężarka klimatyzacji się zniszczy. W takiej sytuacji konieczna będzie renowacja, za którą rachunek jest jak koszt kilku standardowych przeglądów układu klimatyzacji.
Kategorie: Motoryzacja
Dodał: Daniel Baltimowski