Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak przygotować porcelanę i szkło do wysyłki

2017-11-09 09:46:18
Transport kruchych przedmiotów do jakich należy szkło czy też porcelana nie należy do łatwych. Postaramy się zatem podpowiedzieć jak prawidłowo przygotować tego rodzaju przedmioty do transportu.

Pakowanie towarów do wysyłki lub transportu wydaje się banalną czynnością. Perspektywa ta zmienia się jednak nieco jeżeli dotyczy to pakowania rzeczy bardzo kruchych takich jak porcelana oraz szkło. Najczęściej tego rodzaju przedmioty są niezwykle kosztowne dlatego też tak ważne jest aby zostały odpowiednio zabezpieczone.

Najprostszym rozwiązaniem było by oczywiście w tym wypadku zlecenie zapakowania tego rodzaju przedmiotów profesjonalnym firmom zajmującym się przewozem tego rodzaju rzeczy. Niestety tego rodzaju usługi są zazwyczaj dość kosztowne i dlatego lepiej postarać się o odpowiednie zapakowanie takich przedmiotów we własnym zakresie.

Poniżej prezentujemy zatem kilka praktycznych kroków które pomogą wam przebrnąć bezboleśnie przez proces pakowania szkła jak i porcelany do transportu.

Po pierwsze należy pamiętać, aby w przypadku takich kruchych towarów użyć jedynie wysokiej jakości, wytrzymałych kartonów. Najlepiej aby były to pudełka kartonowe wykonane z tektury pięciowarstwowej. Ponadto warto użyć podczas pakowania z tak zwanej techniki pakowania podwójnego. Jak sama nazwa wskazuje zapewni ona podwójną ochronę a polega na zapakowania naszych delikatnych przedmiotów w mniejsze pudełko a następnie dopiero umieszczenie go w większym opakowaniu. Naturalnie pustą przestrzeń należy wypełnić stworzonymi w tym celu poduszkami powietrznymi lub folią bąbelkową.

Jeżeli nie dysponujecie wyżej wymienionymi wypełniaczami sprawdzi się również wykorzystanie starych gazet czy też papieru. Radzimy również pamiętać o tym aby dno takiego kartonu dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową co znacząco zmniejszy ryzyko uszkodzenia podczas transportu.

Jeżeli chodzi o sam proces pakowania szklanych przedmiotów i porcelany pamiętaj aby zawsze zaczynać od zapakowania mniejszych przedmiotów a dopiero potem przejść do tych większych.

Gdy już zapakujesz wszystkie przedmioty do transportu postaraj się o dokładne zaklejenie i zabezpieczenie samego kartonu. Nie zapomnij też opisać go odpowiednio. Wyraźnie napisz na kartonie gdzie znajduje się góra a gdzie dół oraz jeżeli to możliwe to umieść odpowiednie etykiety ostrzegawcze o treści ,,uwaga szkło”.

Tak przygotowana paczka powinna przetrwać trudy transportu i dotrzeć na wyznaczone miejsce w nienaruszonym stanie.

 

Kategorie: Dom
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski