Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak rozpocząć wykopywanie kryptowalut

2018-10-09 16:12:58
W dzisiejszych czasach system monetarny i bankowość elektroniczna nie jest już najnowocześniejszą metodą handlu. Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne i można już nimi płacić w wielu miejscach na całym świecie.

Zanim zaczniemy naszą przygodę z kopaniem kryptowalut warto się na początku zastanowić, czym tak naprawdę są kryptowaluty. Jest to nowoczesny system monetarny, fizycznie nie istniejący. Handel nimi odbywa się błyskawicznie - wystarczy dostęp do internetu. Wszystko odbywa się bez pośredników, osób trzecich, a co za tym idzie - bez prowizji. Wszystko pozbawione jest czynnika ludzkiego. Operacje na kryptowalutach są jawne jednak tak na prawdę nie wiemy kto je wykonał lub do kogo należy ta waluta. Mając to wyjaśnione możemy przejść do meritum naszego tematu.

Kalkulator opłacalności

 

Chcąc rozpocząć przygodę z tą niezwykle ciekawą formą zarobku należy na początku zastanowić się i przemyśleć, czy będzie nam się to po prostu opłacało. Wszelkich kalkulacji dokonujemy w konkretnej kryptowalucie - nie używamy do obliczeń złotówek bądź innych walut. Na wstępie musimy upatrzyć sobie jakąś konkretną koparkę. Jeżeli tego dokonaliśmy możemy sprawdzić jaki wygeneruje nam ona zysk i po jakim czasie zwrócą się za nią pieniądze. W tym celu należy skorzystać z kalkulatora opłacalności. W internecie jest wiele takich darmowych kalkulatorów. Jednym z lepszych jest bitcoinwisdom, który dotyczy bezpośrednio bitcoina. Uwzględniamy tam wiele danych i zmiennych. Przewidujemy wzrost trudności wydobywania kryptowalut, koszt prądu w dolarach, prowizję kopalni w jakiej kopiemy, cenę i prędkość naszej koparki oraz oczywiście pobór prądu w watach. Po odpowiednim wypełnieniu wszystkiego otrzymujemy wyniki w kolumnach. Dla nas najistotniejsza jest czwarta i piąta kolumna. Jeżeli w którymś wierszu czwartej kolumny pojawi się czerwony kolor - oznacza to, że koszt inwestycji przewyższy zysk. W internecie opisanych jest wiele konkretnych przykładów dzięki czemu możemy dokładnie zobaczyć jak to wygląda. Należy oczywiście pamiętać, że wszystkie te kalkulacje są orientacyjne gdyż nie można dokładnie przewidzieć skoku trudności wydobycia kryptowalut.

Pierwsza koparka

 

Zakup koparki nie jest bardzo prostą procedurą. Nie występują one w zwykłych sklepach natomiast można je zakupić bezpośrednio od producenta. Obecne koparki są nieprogramowalne, a co za tym idzie - służą tylko i wyłącznie do wykopywania kryptowalut. Taką koparkę można oczywiście zbudować samemu jednak proces ten jest skomplikowany i wymaga konkretnej wiedzy w tym temacie. Najprostszym rozwiązaniem będzie po prostu kupno używanej koparki z forów lub poprzez ogłoszenie. Naturalną koleją rzeczy jest sprawdzenie opłacalności danej koparki przed jej zakupem. Najzwyklej w świecie może się okazać, że jest ona nieaktualna i nieopłacalna. Decydując się na zakup od producenta należy mieć na uwadze dodatkowe koszta - takie jak cło. Jeżeli zakupiliśmy już sprzęt to ostatnim krokiem jest rejestracja w jednej z wielu kopalni i rozpoczęcie swojej przygody!

Sprawdź ten kantor bitcoin.

Kategorie: Finanse, Gospodarka
Dodał: radzi0 radzi0