Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak skutecznie ocieplić poddasze?

2016-05-09 13:24:21
Poddasze każdego domu ma szczególne znaczenie dla ogólnej kondycji cieplnej budynku. Można wręcz powiedzieć, że jest to element ważniejszy niż ściany. Warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na to, jak jest wykonana izolacja cieplna ale także z jakiego została ona wykonana materiału.

Poddasze użytkowe ma ogromne znaczenie dla każdego domu z bardzo wielu względów. Przede wszystkim jest to zazwyczaj stosunkowo duża powierzchnia służąca często za magazyn rzeczy zbędnych, lub też jako swoisty rezerwuar do zagospodarowania. Jednocześnie poddasze jest szczególnie narażone na różnego rodzaju niedociągnięcia i błędu w toku budowy domu. Wskutek popełnionych niedoróbek można zatem spotkać się z takimi tego skutkami jak pleśnie, zawilgocenia, czy w końcu gnicie drewnianych elementów dachu. Stąd też prawidłowe ocieplenie poddasza ma ogromne znaczenie nie tylko dla tej jednej przestrzeni, ale z uwagi na jego znaczenia dla całego domu. Dlatego przeprowadzenie izolacji termicznej dachu powinno zostać wykonane przez fachowców.

Ocieplanie dachu.

Decydując się na izolację poddasza warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, jakim będzie ona wykonana. Trzeba bowiem pamiętać, że będzie umieszczany w przestrzenie pomiędzy więźbą dachową, a poszycie. Dlatego też plastyczność oraz wytrzymałość izolatora ma ogromne znaczenia dla jego skuteczności. Należy tu przypomnieć, że nawet drobne szczeliny pomiędzy warstwami czy płytami będą prowadzić do pojawienie się tak zwanych mostków termicznych, które będą źródłem ogromnych strat energii cieplnej i tym samym nieskuteczności izolacji.

Wybór właściwego materiału ma ogromne znaczenia dla prawidłowego zaizolowania poddasza. Warto zatem zwrócić swoja uwagę na piankę poliuretanową. Jest to wyjątkowo wdzięczny i skuteczny materiał służący do skutecznej izolacji domów. Ocieplanie pianką poliuretanową gwarantuje nie tylko pozbycie się problemu mostków termicznych ale także wyjątkową wysoką izolację, która wynosi blisko sto procent. Co więcej, dzięki swoim właściwościom jest to materiał, który „oddycha” i tym samym nie powoduje zatrzymania pod izolowaną powierzchnią pary wodnej.

Kategorie: Budownictwo
Dodał: Daniel Baltimowski