Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak sobie radzić z bezsennością?

2017-04-11 18:09:24
Zakłócenia snu mogą występować w różnych postaciach, różne postaci, często jednak są przykre i przeszkadzają w wysypianiu się. Człowiek niedospany, po kolejnej trudnej nocy ma problemy ze skupieniem ogólnie złe samopoczucie.
Odpowiedniej jakości sen jest bardzo istotny dla wszystkich. Prawidłowa dawka dobrego snu daje możliwość regeneracji organizmu i dodaje energii do funkcjonowania organizmu. Niedobór spania zawsze negatywnie odbija się na naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Przydaje się wtedy wrażliwość na stany lękowe, miewamy duże kłopoty z pamięcią, występują częste problemy łączące się zarówno z kondycją intelektualną, oraz fizyczną. Co utrudnia normalne funkcjonowanie. Pierwszym ze składników, jakie czasem mocno przeszkadzają w zasypianiu i zaburzają sen, są kofeina i nikotyna z dymu papierosowego. Podobnie działa na nas także alkohol.

Mimo, że przyspiesza on zaśnięcie zwiększa niebezpieczeństwo wybudzenia się nocą. Konieczne są za to ćwiczenia fizyczne, jednak nie polecamy ich robić na 2 godziny przed snem. Poważnym schorzeniem jest natomiast tzw. bezdech senny, które należy leczyć. Aparat CPAP jest dobrym rozwiązaniem takiego problemu ze snem.

Musimy mieć na względzie, czy gimnastyka stymuluje z takiego powodu właśnie intensywny ruch tuż przed snem może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Domowym środkiem usypiającym są melatonina, a także napar z rumianku. Zaśnięcie ułatwia też mięta pieprzowa, która ma właściwości wyciszające nerwy. W konfrontacji z bezsennością naszym sprzymierzeńcem jest również wyciąg z rozmarynu oraz dobrze znana waleriana.
Kategorie: Uroda i zdrowie
Tagi: sen, ydrowie
Dodał: Daniel Baltimowski