Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak stworzyć skuteczny tekst reklamowy - poradnik

2018-02-12 09:02:05
Treści reklamowe w internecie mają ogromną moc oddziaływania na klientów. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną odpowiednio przygotowane. W tym poradniku podpowiemy wam zatem jak stworzyć skuteczny tekst reklamowy.

Skuteczna reklama w internecie to podstawa sukcesu w internetowym biznesie. Bez dobrego tekstu reklamowego nie będziemy jednak w stanie przekonać do siebie potencjalnych klientów. Jak zatem przygotować skuteczny tekst reklamowy który przyciągnie uwagę kupujących? Na co zwrócić uwagę? Dowiecie się z lektury naszego poradnika.

Po pierwsze trzeba mieć świadomość iż tekest reklamowy musi być dopasowany do danej grupy docelowej klientów. Zanim zatem zaczniesz tworzyć jakiekolwiek treści przygotuj profil swojego klienta. Argumety jakie mogą przkonać starszych klientów na pewno nie sprawdzą się w przypadku dzieci czy też młodzieży. Stworzenie tak zwanej ,,persony” pozwoli Ci zatem dokądnie określić do kogo kierowany jest dany produkt i jakich środków należy użyć aby do niej dotrzeć.

Następnym ważnym elementem będzie używanie języka korzyści. To właśnie dzięki niemu klient jest w stanie dowiedzieć się co tak dokłądnie zyska poprzez zakup danego produktu. Klienci kierują się zawsze swoimi własnymi potrzebami dlatego tak ważne jest podkreślenie tego co mogą zyskać nabywając dany produkt.

Innym ważnym elementem tekstu reklamowego jest stosowanie zasady tak zwanej odwróconej piramidy. Polega ona na tym aby tekst rozpoczynać od najbardziej kluczowych wiadomości a te mniej istotne umieszczać w dalszej cześci tekstu.

Następnie w skutecznym tekscie reklamowym nie można zapomnieć o wezwaniu do działania. Mowa tutaj o skłonieniu klienta do kontaktu z nami, zapisania się do newslettera czy też polubienia naszego profilu w mediach społecznościowych. Aby zmotywować klienta do tego rodzaju działań warto zaoferować mu jakiś rabat czy też darmową wysyłkę.

Jak zatem widzicie marketing internetowy bez skutecznego tekstu reklamowego jest praktycznie niemożliwy. Dlatego tak istotne jest aby były one odpowiednio przygotowane.

Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski