Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak urządzić pokój młodzieżowy o małym metrażu?

2018-09-12 09:34:34
Urządzenie pokoju młodzieżowego to dla rodziców nie lada wyzwanie. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza jeżeli musimy dokonać tego w pomieszczeniu o niewielkim metrażu. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak można urządzić mały pokój młodzieżowy.
Zazwyczaj bywa tak, iż w przypadku pokoju dla naszego dziecka przeznaczone zostaje znacznie mniej miejsca niż na inne pomieszczenia. W końcu nasz malec jest mniejszy więc nawet ograniczona mocno przestrzeń powinna być wystarczająca. Problem pojawia się jednak gdy nasza pociecha zaczyna dorastać a my stoimy przed koniecznością zmiany mebli i urządzenia pomieszczenia już nie pod dziecko a dorastającą osobę. Z tego też względu podpowiemy wam w tym artykule jak urządzić pokój młodzieżowy o małym metrażu.
Dorastająca osoba chce aby pomieszczenie w którym przebywa wyrażało najlepiej jego zainteresowania oraz osobowość. Z tego też względu w pokoju młodzieżowym powinno znaleźć się miejsce zarówno do nauki jak i takie przeznaczone na rzeczy leżące w kręgu zainteresowań naszej pociechy. Jak jednak dokonać tego w przypadku niewielkiego pokoiku?
Otóż warto rozejrzeć się za meblami, które zostały specjalnie zaprojektowanie z myślą o mniejszych pomieszczeniach. Może to chociażby być łóżko piętrowe połączone z biurkiem do nauki. Pozwala zaoszczędzić to sporo miejsca w poziomej przestrzeni wykorzystując wertykalną ilość miejsca. Inną alternatywą mogą być na przykład fotele młodzieżowe w kształcie pufy. Dzięki swojej niewielkiej wadze możne ja łatwo umieścić na półce i tym samym od razu powiększyć przestrzeń w pomieszczeniu kiedy nie chcemy się już relaksować.
Dobrym rozwiązaniem w przypadku małych pomieszczeń jest też skorzystanie z rozwiązania opierającego się na umieszczeniu łóżka w regale lub też takiego, które chowa się do szafy. W dzień można je złożyć i zyskać znaczącą ilość przestrzeni w pomieszczeniu.
Jeżeli brakuje wam miejsca na biurko dobrą alternatywą będzie składany blat lub też zamontowana do ściany, szeroka półka.
W pokoju nastolatka muszą znaleźć się również półki i szafa. Aby optycznie zwiększyć pomieszczenie warto, aby na frontach szafy zainstalowane były szklane lustra.
Na sam koniec pamiętajcie aby wystrój pokoju omówić z dzieckiem. W końcu jest to jego przestrzeń i ostateczna decyzja o wyglądzie pokoju młodzieżowego powinna należeć właśnie do naszej pociechy.
Kategorie: Dom
Regiony: małopolskie
Dodał: Artur Artur