Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak utrzymać porządek w sypialni i pokoju dziennym? Poradnik

2018-02-28 08:30:59
Kto nie chciałby mieszkać w pięknym i posprzątanym mieszkaniu? Zapewne jest to marzenie nas wszystkich. W tym poradniku podpowiemy jak spełnić to marzenie i w łatwy sposób cieszyć się czystym domem

Czyste i zadbane mieszkanie to doskonała wizytówka naszej pracowitości oraz poczucia estetyki. Aby jednak móc cieszyć się czystym mieszkaniem trzeba regularnie podejmować kroki które pomogą utrzymać ład i porządek. Jest to szczególnie trudne w przypadku takich pomieszczeń jak sypialnia czy też pokój dzienny. Najczęsciej właśnie w tych pomieszczeniach pojawiają się stosy zabawek, ubrań czy też ksiązek. W tym poradniku przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów na to aby sprzątanie mieszkania było jak najmniej uciążliwe a wy moglibyście cieszyć się porządkiem w sypialni i pokoju dziennym.

Pierwszym kluczem do ułatwienia sobie sprzątania jest pamiętanie o chowaniu odzieży zaraz po jej ściągnięciu. Nie warto zatem rzucać ubrań na podłogę czy też krzesło. Lepiej od razu złożyć je i schować na odpowiednie miejsce. Może być to szuflada, szafa czy też półka. W przypadku drobnych rzeczy jak biżuterii lub innych bibelotów dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na pudełka ozdobne. Tego rodzaju pudełko nie tylko ładnie prezentuje się w danym pomieszczeniu ale pozwala też w prosty i łatwy sposób schować niektóre przedmioty tak aby nie walały się po całym pomieszczeniu.

Kolejną ważną kwestią w utrzymaniu porządku jest sprzątanie pokoju dziennego przynajmniej raz na kilka dni. Pamiętaj wtedy aby odłożyć wszystkie rzeczy na swoje właściwe miejsce a rzeczy które wiesz, że nie przydadzą ci się już więcej najlepiej będzie wyrzucić do kosza lub też wynieść na strych.

W utrzymaniu porządku ważne jest to aby każdy przedmiot posiadał s woje miejsce. Postaraj się zatem wydzielić specjalny kącik dla zabawek, osobny na książki i magazyny oraz inne przedmioty których używasz regularnie. Dodatkowo postaraj przekonać się pozostałych domowników aby również odkładali rzeczy na wyznaczone miejsca.

Ponadto za każdym razem gdy nadchodzi nowa pora roku postaraj się dokładnie przejrzeć szafę z ubraniami i wyrzuć rzeczy których już nie potrzebujesz. Mowa o wszystkich ubraniach które są na Ciebie za duże lub za małe lub zwyczajnie nie założysz ich już więcej. Można rozważyć podarowanie tego rodzaju odzieży osobom potrzebującym. W ostateczności możesz przeznaczyć je na ścierki do mycia.

Miej na uwadze iż już kwadrans dziennie wystarczy aby odpowiednio uporządkować sypialnie lub pokój dzienny. Jednak im dłużej będziesz zwlekać ze zrobieniem porządku tym bałagan będzie znacznie większy a co za tym idzie potrzeba będzie poświęcić dużo więcej czasu na zrobienie porządku. Zatem kluczem do czystego mieszkania jest regularne dbanie o porządek.
Kategorie: Dom
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski