Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak właściwie edukować dzieci by stały się dobrymi opiekunami zwierząt?

2016-05-30 17:01:55
Prawie wszystkie dzieci lubią zwierzęta i marzą o posiadaniu własnego pupila. Większość z nich nie potrafi się jednak nim samodzielnie zająć.

Dzięki specjalnemu programowi edycyjnemu, który od czerwca będzie dostępny w sieci sklepów Maxi Zoo, najmłodsi będą mogli poznać wszystkie tajniki opieki i zdobyć podstawową wiedzę o wybranych zwierzętach domowych.

Coraz częściej w wielu domach dzieci stawiają pierwsze kroki w towarzystwie swoich pupili. Króliki, koty i psy dzielnie im towarzyszą, stając się pierwszymi, prawdziwymi przyjaciółmi najmłodszych. W niektórych sytuacjach dorośli decydują się na przygarnięcie zwierzaka w chwili, gdy dziecko jest już na tyle duże by mogło uczestniczyć w opiece nad pupilem. W takiej sytuacji potrzebna jest jednak, odpowiednia edukacja malucha by mógł świadomie i odpowiedzialnie zająć się swym podopiecznym.

W dniu dziecka wszystkie pociechy otrzymują prezenty od rodziców. Czasami jest to właśnie wymarzone zwierzę, na które bardzo długo czekały. Zanim jednak sprawimy dziecku taką niespodziankę, warto je odpowiednio przygotować do nowej roli opiekuna.

Sieć sklepów Maxi Zoo w trosce o prawidłową edukację najmłodszych stworzyła specjalny program o nazwie Akademia Przyjaciół Zwierząt, którego zadaniem jest przekazanie wiedzy o najważniejszych aspektach opieki nad zwierzętami. W dniu dziecka, czyli już 1 czerwca, do sklepów trafi pierwszy zestaw specjalnych kart z informacjami o opiece, żywieniu i budowie ciała wybranych, hodowanych w domu zwierząt. Każde dziecko będzie mogło poznać odpowiedzi na pytania takie jak m. in.: Czy psy się pocą? lub Jak długo żyją koty? Wszystkie zestawy kart przygotowane są specjalnie z myślą o najmłodszych więc mają uczyć poprzez zabawę. Dzieci mogą zagrać w gry, poszukać ukrytych słów lub stworzyć samodzielnie bezpieczną zabawkę dla pupila.

Łącznie ukaże się 12 zestawów, które można otrzymać podczas zakupów w sklepach Maxi Zoo. Jest to zabawa dla całej rodziny, dlatego dzieci mogą uzupełniać wszystkie karty samodzielnie lub z rodzicami. Co dwa tygodnie w sklepach będą pojawiać się nowe zestawy kart, które będą edukować najmłodszych poprzez zabawę. Wszystkie dzieci, które wypełnią 12 zestawów otrzymają Dyplom Eksperta Akademii.

Maxi Zoo chce edukować najmłodszych by w przyszłości stali się odpowiedzialnymi opiekunami, dla których dobro zwierząt będzie najważniejsze.

O Maxi Zoo:

Sieć specjalistycznych sklepów zoologicznych została założona w 1990 roku pod marką Fressnapf przez Torstena Toellera w Niemczech. W wielu europejskich krajach Fressnapf działa pod nazwą Maxi Zoo. Obecnie istnieje około 1200 sklepów w 12 europejskich krajach, co zapewnia Maxi Zoo czołową pozycję na europejskim rynku produktów dla zwierząt. W 2012 roku  przedsiębiorstwo osiągnęło ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej łączne obroty w wysokości około 1,36 miliarda euro. Fressnapf/MaxiZoo zatrudnia w całej Europie ponad 8500 osób. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej www.maxizoo.pl.

Dodał: 4Frame