Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wybrać DJ na wesele?

2018-07-13 16:48:30
Coraz częściej pary planujące wesele rezygnują z usług zespołu muzycznego, wybierając zamiast niego DJ-a. Teoretycznie muzykę może puszczać każdy, kto dysponuje odpowiednim sprzętem. Warto jednak poświęcić nieco czasu na wybór doświadczonego i sprawdzonego profesjonalisty, dającego gwarancję profesjonalnego poprowadzenia całej imprezy.

Zakres usług DJ-a

Poszukiwanie DJ-a najlepiej zacząć jak najwcześniej, przynajmniej na kilka miesięcy przed weselem. Warto spotkać się z kilkoma specjalistami i zadać im kilka podstawowych pytań. Wstępna rozmowa to najlepszy sposób na znalezienie wspólnego języka i nawiązanie porozumienia z prezenterem muzycznym. Powodzenie wesela w dużym stopniu zależy właśnie od sposobu bycia i charakteru DJ-a. Jednocześnie powinna być to osoba odpowiedzialna i rozeznana w swoim fachu, czego dowodem mogą się okazać np. liczne referencje od klientów. Nie bez znaczenia pozostaje cena. W przypadku usługi takiej jak DJ na wesele Warszawa jest w stanie zaoferować bardzo korzystne i atrakcyjne warunki.

Repertuar i sprzęt DJ-a w Warszawie

Ustalenie programu artystycznego w Warszawie jest bardzo istotnym etapem nawiązywania współpracy z DJ-em. Repertuar imprezy weselnej powinien być sprecyzowany oraz zgodny ze statusem społecznym i wiekiem gości. Dobry DJ ma świadomość, jak rozbawić publiczność praktycznie każdego typu. Specjalista może zaprezentować własny scenariusz imprezy, który nierzadko pokrywa się z gustami organizatorów wesela. Profesjonalny DJ musi być jednak elastyczny, jeżeli jego wizja okaże się mniej trafna. Wówczas kluczowym czynnikiem jest dopasowanie się do wymagań klientów. Wiele zależy także od sprzętu. W miarę możliwości warto ocenić stan i jakość poszczególnych urządzeń, a także zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami w razie awarii. Należy również uwzględnić dostęp do atrakcji dodatkowych, np. oświetlenia czy wideo-projektora.

Doświadczenie i kwestie logistyczne

Najskuteczniejszym sposobem na ocenę profesjonalizmu DJ-a jest sprawdzenie opinii innych klientów. Warto również obejrzeć nagrania z przeprowadzanych wcześniej wesel, a także zweryfikować kandydata na forach internetowych. Nie bez znaczenia pozostają wszystkie kwestie logistyczne, które trzeba ustalić jak najwcześniej. Dotyczy to m.in. spraw związanych z dojazdem i wyżywieniem, a także ilością godzin roboczych oraz ewentualnych opłat za dodatkowy czas pracy. Takie warunki są w stanie zapewnić jedynie profesjonaliści, tacy jak firma musicplease.pl, oferująca fachową obsługę artystyczną wesel oraz imprez innego typu. Wszystkie ustalenia powinny być zapisane w formie pisemnej umowy.

Tutaj jest świetny DJ na wesele w Warszawie.

Kategorie: Muzyka, Usługi
Regiony: mazowieckie
Dodał: Musicplease