Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wybrać firmę sprzątającą?

2016-04-15 14:53:11
W dzisiejszych czasach można znaleźć coraz więcej firm trudniących się zadaniami takimi jak sprzątanie biur, domów czy budynków firmowych. Szacuje się, że co roku tylko w Warszawie rejestruje się około trzech do czterech tysięcy firm sprzątających, ale aż 70 procent upada w pierwszym roku funkcjonowania. Jak zatem wybrać dobrą firmę sprzątającą?

 

Rozpoczynamy oczywiści od rekonesansu w sieci. Wystarczy wpisać w Google firma sprzątająca Łódź, Warszawa lub Gdańsk by trafić na strony firm z branży. Kluczowym aspektem poszukiwań nie powinna być. Bo trzeba wiedzieć - niższa cena to niższa jakość usług. Najważniejsze jest doświadczenie danej firmy, sprzęt jakim dysponuje, opinia o pracownikach firmy i wiele innych spraw. Na początek krótki sposób aby pozbyć się tych najgorszych - zadzwońmy i nie umawiając się na podpisanie umowy zaproponujmy przedstawicielowi firmy oględziny budynku, jeśli nie będzie chciał poświęcić czasu na zapoznanie się z budynkiem, to po prostu warto odrzucić taką ofertę, ponieważ nie da się zaplanować pracy i dostosować jej do swoich możliwości nie wiedząc gdzie ma się pracować, a podpisanie umowy bez wcześniejszego poznania miejsca pracy może się okazać kompletną porażką.

Warto również sprawdzić rok założenia firmy, nie należy wybierać tych z kilkumiesięcznym stażem, lepiej zapłacić więcej, ale zatrudnić firmę z doświadczeniem kilkunastoletnim, z bardzo dobrą opinią i wysoką jakością usług. Ważną informacją jest to, że firma, która złożyła ofertę sprzątania dużego budynku, powinna móc wykazać kilka rzeczy takich jak na przykład lista obsługiwanych obiektów, zatrudnioną kadrę wraz z doświadczeniem każdego jej członka, wykaz szkoleń, opisem dostępnych urządzeń i sprzętów jakimi dysponuje oraz zaświadczeniami o ukończeniu danych kursów przez kadrę pracowniczą.

Te wszystkie informacje są bardzo istotne, wykorzystajmy duży wybór na rynku i zatrudnijmy najlepszą firmę jaką znajdziemy. Nie patrzmy tylko i wyłącznie na aspekty cenowe, najlepiej odrzucić oferty nierealnie tanie oraz te najdroższe a wybrać z pozostałych biorąc pod uwagę najważniejsze aspekty wymienione powyżej. Zasięgnięcie opinii o danej firmie w środowisku w którym pracuje to również znakomity pomysł, ponieważ może okazać się, że podczas rozmowy z przedstawicielem wszystko pasuje idealnie a w rzeczywistości firma nie spełniła oczekiwań mniejszych obiektów.

Dodał: Daniel Baltimowski