Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wybrać idealną nazwę domeny dla naszego biznesu

2018-05-28 09:26:37
Dobór domeny może wydawać się błahą sprawą. Jednak z punktu widzenia biznesowego może on mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu danej firmy. W tym artykule podpowiadamy zatem jak dobrać optymalną nazwę domeny.

 

To jak jesteśmy widziani w internecie ma bardzo duże znaczenie dla sukcesu prowadzonego przez nas biznesu. Jedną z kluczowych decyzji jakie musi podjąć przedsiębiorca zamierzajacy otworzyć nową firmę jest wybór domeny na jakiej postawi swój firmowy sklep www czy też stronę. Dobrze dobrana domena pozytywnie wpływa na rozpoznalwalność i od razu kojarzy się klientom z pewnymi wartościami. Dobór domeny może być również isotny pod kątem pozycjonowania. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jaką nazwę domeny wybrac.

Zacznijmy na początek od kwestii pozycjonowania i samej nazwy domeny. Pozycjonowanie, a w szczególności pozycjonowanie lokalne jest istotne w przypadku mniejszych firm które działają na lokalnym rynku. Aby się wybić muszą one sięgać po wszelkie dostępne metody. Jakiś czas temu nazwa domeny miała jeszcze całkiem spore znacznie w przypadku SEO. Od roku 2012 sytuacja ta uległa jednak zmianie i słowa kluczowe w nazwie domeny przestały być bezpośrednim czynnikiem rankingowym. Nie zmienia to jednak faktu, że w internecie spotkać można bardzo wiele stron które w swojej nazwie posiadają słowa kluczowe. Jest to cześć strategii marketingowej którą można oczywiście stosować. Chodzi tylko o to, że sztuczne upychanie słów kluczowych w samej nazwie domeny nie przynosi już żadnych korzyści pod względem pozycjonowania.

W takim wypadku rozsądnym podejściem będzie postawienie na unikalną nazwe, która pomoże uzyskać lepsze wyniki tworząc własną markę. Im cześciej wzmianki o danej marce będą pojawiać się zatem w internecie tym bardziej możemy liczyć na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Z tego względu mocno doradzamy przy wyborze nazwy domeny na postawienie na własną, unikalną nazwę którą będziemy posługiwać się w podzczas kontaktu z klientami oraz biznesowymi partnerami.

Niektórzy decydując się na zakup domeny szukają również takiej która będzie posiadała już pewną historę. Wybierając takie domeny z rynku wtórnego trzeba dobrze prześledzić ich historię i linki jakie do niej prowadzą. Tylko jeżeli posiada ona już dużo wartościowych odnośników, zgodnych tematycznie z naszą działalnościa można rozważyć zakup takowej domeny.

Ogólnie podczas wyboru domeny trzeba pamiętać o tym aby jej nazwa była stosunkowow krótka, nie posiadała ona skomplikowanych wyrazów, nie można przesadzać z ilością łączników jak i cyfr. Stosując się do tych porad na pewno uda wam się stworzyć optymalną nazwę domeny dla swojego biznesu.

 

Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski