Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wybrać odpowiedni narożnik do salonu?

2019-03-22 09:24:44
Narożnik to bardzo istotny mebel bez którego ciężko wyobrazić sobie wystrój pokoju lub salonu. Wybór odpowiedniego narożnika nie jest jednak kwestią prostą. Podpowiadamy zatem na co zwrócić uwagę.

Bez dwóch zdań jednym z najpopularniejszych mebli, jakie można spotkać w nowocześnie urządzonym salonie jest narożnik. W ciągu kilku lat skutecznie wyparł on klasyczne kanapy czy też sofy. Wszystko za sprawą swojej funkcjonalności. Jak jednak wiedzieć jaki narożnik będzie najbardziej odpowiedni? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku.

Zacznijmy od tego, że narożnik to już nie tylko mebel użytkowy, który ma umożliwiać komfortowe spędzenie czasu i odpoczynek. Jest on też niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym. To na nim bowiem skupia się wzrok wchodzących do salonu gości.

W związku z tym wybierając narożnik należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze trzeba jasno okreslić, do czego tak realnie potrzebny będzie wam narożnik. Pozwoli to bowiem zdefiniować budżet oraz typ narożnika na jakim należy się skupić. Jeżeli głównym kryterium doboru jest funkcjonalność to należy szukać narożnika dużego, który będzie posiadał pojemnik na pościel oraz będzie wykonany z materiału, który nie będzie kleił się do ciała. Powinien być też prosty w utrzymaniu w czystości. Unikać należy zatem narożników gdzie materiałem obiciowym jest skóra. W przypadku jednak gdy narożnik ma być raczej meblem dekoracyjnym warto rozważyć zakup modelu o bardziej nietypowym designie czy też kolorystyce.

Inną istotną kwestią jest dobranie wielkości narożnika do wymiarów pokoju. Mebel ten musi pomieścić kilkoro domowników lub też nawet odwiedzających was gości. Dobrze zatem dokładnie określić jak duży narożnik będzie potrzebny. Dokonując pomiaru należy uwzględnić nie tylko wielkość pomieszczenia, ale też inne meble znajdujące się w sąsiedztwieTak, aby ustawienie narożnika nie utrudniało ciągu komunikacyjnego. Trzeba mieć świadomość, że narożnik o szerokości ponad trzystu metrów będzie wymagał zupełnie innej ilości wolnej przestrzeni niż taki o szerokości czterech metrów.

Wybierając narożnik warto pomyśleć jeszcze o jego stylu. Wygląd bowiem jest niezwykle istotny. Jako tak duży mebel narożnik przyciąga wzrok i wpływa znacząco na odbiór aranżacji wnętrza. Doskonałym rozwiązaniem mogą zatem okazać się tutaj meble aris. Producent ten w swoich narożnikach i sofach łączy tradycję z nowoczesnością. Umożliwia to zatem dostosowanie mebli aris do niemal każdego rodzaju wnętrza. Czy to klasycznego, czy też nowoczesnego.

Dodał: meblemilano