Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wybrać odpowiedni stół?

2019-03-14 09:23:38
Stół to bardzo istotny mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Jak jednak wybrać odpowiedni? Czym się kierować podczas decyzji na temat jego zakupu?
Jednym z mebli, który pełni bardzo istotną funkcję w każdy domu jest stół. To właśnie przy nim zbierają się domownicy, aby wspólnie spożyć posiłek, porozmawiać czy też spotkać się ze znajomymi. Stół to zatem bardzo często swoistego rodzaju centralny element wielu domostw. Jego odpowiedni dobór będzie zatem bardzo istotny. Jaki zatem stół najlepiej jest wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli chodzi zatem o wybór stołu to kluczowe znaczenie będą mieć następujące kwestie. Jego rozmiar, typ oraz materiał, z jakiego został wykonany. Skupmy się na chwilę na tym ostatnim. Ze względu na to, że stół to mebel, z którego bardzo często się korzysta to warto postawić tutaj na materiał, który zapewni dużą wytrzymałość oraz będzie z gracją się starzał. Te warunki spełniają oczywiście stoły drewniane. Ich zaletą jest dodatkowo fakt, że bez problemu można je wkomponować do pomieszczenia zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym stylu.

Przejdźmy teraz do kształtu stołu. Otóż spotkać można stoły kwadratowe, które najczęściej skierowane są wyłącznie do użytku przez dwie osoby. Mamy też ich rozwinięcie, czyli stoły prostokątne. Te będą w stanie pomieścić już znacznie większą liczbę członków rodziny. Alternatywą mogą być stoły okrągłe. Wymagają one jednak dysponowaniem sporą ilością wolnej przestrzeni.

Jeżeli wybierzemy już sam kształt stołu trzeba rozpatrzyć jeszcze jego rodzaj. Możemy bowiem wybrać stół rozkładany, jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca, ale od czasu do czasu zdarza nam się przyjmować w domu gości. Będziemy mieć zatem kontrolę na ilością miejsca w jadalni czy też kuchni. 

Na przeciwnym biegunie znajdują się stoły nierozkładane. Będą one tańsze, ale jak sama nazwa wskazuje nie dają możliwości modyfikacji rozmiaru.

Ostatnią opcją są stoły barowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się w salonach z aneksem kuchennym. Blat jest wysoki i prezentuje się efektywnie, ale nie pomieści zbyt dużej ilości domowników.
Dodał: Art Arturowski