Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wybrać opiekuna dla osoby starszej?

2019-06-05 13:27:47
Wykonywanie nawet najprostszych czynności przez osoby starsze często bywa utrudnione lub wręcz praktycznie niemożliwe. Często przychodzi taki czas, gdy nie są one w stanie normalnie funkcjonować nie tylko w społeczeństwie, ale i we własnym domu.

Wykonywanie nawet najprostszych czynności przez osoby starsze często bywa utrudnione lub wręcz praktycznie niemożliwe. Często przychodzi taki czas, gdy nie są one w stanie normalnie funkcjonować nie tylko w społeczeństwie, ale i we własnym domu. W takich przypadkach nad osobą niedołężną najczęściej sprawuję opiekę zdrowy współmałżonek lub dorosłe ich dzieci. Co w przypadku, gdy takie rozwiązanie nie jest możliwe? Wówczas należy tutaj rozważać wynajęcie profesjonalnego opiekuna lub opiekunkę. Na rynku ofert jest dużo, a wybór często nie jest ani prosty, ani tani. Czym się kierować i w jaki sposób wybrać najlepszą opcję dla naszego bliskiego? Zachęcamy do dalszej lektury.

 

Kompetencje opiekuna

 

   Na samym początku wybierania opiekuna powinniśmy zadać sobie podstawowe pytania związane bezpośrednio ze stanem zdrowia naszego seniora. Liczą się tutaj płaszczyzny na jakich będzie potrzebna pomoc w życiu codziennym naszej bliskiej osoby. Czy pomoc ta opierać się będzie na podstawowych czynnościach życiowych? Czy będzie to pomoc osobie leżącej lub chodzącej? Czy będzie się ona opierać na podawaniu leków doustnie czy może zastrzykach? To wszystko zdecydowanie pomoże określić wymagane kompetencje opiekuna, co skutecznie pozwoli na efektywną selekcję poszczególnych ofert. A więc na co się zdecydować? Jeżeli opieka opiera się na prostych czynnościach życia codziennego to osoba młoda będzie najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej, żeby była to osoba łatwo nawiązująca kontakt - skutecznie wpłynie to również na aspekt towarzyski seniora. Jeżeli natomiast opieka ma się składać na pomocy w codziennej toalecie, czy podawaniu leków - wówczas najlepiej gdy będzie to osoba z doświadczeniem i odpowiednim kompetencjami, tj. kursami czy szkoleniami. W przypadku wymaganej bardziej zaawansowanej opieki, takiej jak zastrzyki, wówczas będzie potrzebna pomoc profesjonalnego opiekuna - taka natomiast naturalnie będzie droższa.

 

Gdzie szukać pomocy?

 

   Najpierw warto szukać pomocy wśród rodziny, najbliższych czy znajomych. Ludzie często mają kontakt z takimi usługami, dlatego nie jest to coś niespotykanego i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś Ci pomoże. Innym sposobem jest popytanie swoich lekarzy o polecenie dobrych usług. Lekarze często znają wykwalifikowane pielęgniarki, które idealnie mogą nadawać się do tego typu pomocy. W takim przypadku pomoc może okazać się najlepsza dla seniora wymagającego bardziej zaawansowanej pomocy.

Ostatnim i najczęściej najskuteczniejszym sposobem znalezienia pomocy jest naturalnie internet. Ogrom ofert, możliwość potwierdzenia jakości po opiniach w sieci - daje tutaj ogromne pole do manewru. Usługi bardzo często potwierdzane są odpowiednimi kwalifikacjami, dzięki czemu wybór staje się jeszcze prostszy. W tym przypadku warto już na samym początku sprawdzić zakres usług, kwalifikacje i kompetencje, jak i doświadczenie. Przykładem może być tu strona Opiekapuo.pl , której usługi są kompleksowe - opierające się na różnych płaszczyznach.

 

Sprawdź więcej na http://www.opiekapuo.pl/

Kategorie: Usługi
Dodał: Ukesu Ukesu