Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wygląda praca prywatnego detektywa?

2019-09-16 22:53:40
Działalność prywatnego detektywa wielu osobom kojarzy się gównie ze scenami rodem z filmów, pełnych akcji, strzelanin, pościgów i innych emocjonujących wydarzeń. Tymczasem, by skutecznie pozyskiwać informacje, detektyw musi być przede wszystkim cierpliwy i niewidoczny.

Czym może się zajmować detektyw?

Zróżnicowanie usług świadczonych przez prywatnych detektywów jest imponujące, dlatego praktycznie niemożliwe jest znalezienie jednego, uniwersalnego detektywa. Coraz częściej są to wysoko wyspecjalizowani fachowcy, którzy latami rozwijają się w jakiejś dziedzinie. Jednak najczęściej wykonywanymi przez detektywów zadaniami są te związane z:

wykrywaniem zdrad,
odszukiwaniem zaginionych osób,
prowadzeniem wywiadu gospodarczego,
wykrywaniem ukrywanego przez dłużników majątku,
malwersacjami finansowymi,
ochronę marek towarowych (znajdowanie podróbek na rynku).


W przypadku każdego z powierzonych zadań niezbędny jest profesjonalizm, którego brak, może obyć się negatywnie na zlecającym zadanie. Począwszy od nieprzydatności zgromadzonych informacji (brak możliwości wykorzystania ich w sądzie ze względu na zdobycie ich w sposób niezgodny z prawem), poprzez problemy rodzinne (gdy np. podejrzewany współmałżonek dowie się, że jest śledzony, w szczególności, jeśli jest niewinny), aż po kłopoty prawne, których może przyczynić działający bezprawnie detektyw. Dlatego ważne jest, by firma detektywistyczna, z którą chcemy współpracować, posiadała niezbędne licencje, ale i działała z poszanowaniem prawa.

Jak wygląda praca prywatnego detektywa?

 

Wybrana przez klienta agencja detektywistyczna najpierw musi dokonać oceny, czy jest w stanie podjąć się zlecanego zadania. Nie każde jest w stanie zrealizować, z uwagi na wymagania, lub posiadane zasoby. Jeśli jednak zostanie zaakceptowane, to następnym krokiem jest poinformowanie klienta o szacowanych kosztach, w oparciu o stawkę godzinową (za obserwację, ale również za przygotowania i wykorzystany sprzęt). Kolejno odbywa się planowanie całej operacji i opracowywanie strategii, która pozwoli zoptymalizować podejmowane działania, tak by nie narażać klienta na niepotrzebne wydatki, a by móc wykazać się oczekiwanymi rezultatami.

Po przygotowaniach pora na najważniejszą i trwającą najdłużej część pracy operacyjnej - zdobywanie informacji. Obserwacje oczywiście odgrywają kluczową rolę głównie przy sprawach rodzinnych; w przypadku spraw gospodarczych ważniejsze jest poszukiwanie informacji - w internecie czy od osób mających wiedzę na ten temat. Pewne informacje udaje się uzyskać również w urzędach, o ile te chcą współpracować, co niestety nie zawsze jest normą.

Podczas obserwacji, zupełnie inaczej, niż w popularnych programach telewizyjnych, dobry prywatny detektyw tj.  http://www.pozaroszczyk.pl/ musi ściśle przestrzegać przepisów prawa - nie może więc robić żadnych nielegalnych przeszukiwań, instalować podsłuchów, czy nadajników GPS. Zdobyte w taki sposób informacje, choć cenne i ciekawe, byłyby bezużyteczne i mogłyby nastręczać problemów, zarówno detektywowi, jak i zleceniodawcy.

Niekiedy pożądane informacje udaje się uzyskać w ciągu jednego dnia - tak jest często w przypadkach podejrzeń o zdradę, innym razem potrafi trwać to nawet tygodniami, choć to domena głównie spraw biznesowych. Jakkolwiek by nie było, zdobyte materiały są następnie poddawane obróbce i na ich podstawie sporządzany jest raport, który obok dowodów może być wykorzystany podczas rozprawy sądowej. Niekiedy, oprócz tego zdarza się, że sam detektyw uczestniczy w sprawie, np. zeznając jako świadek.

Prywatny detektyw - czy warto?

W Polsce systematycznie rośnie świadomość korzyści, jakie przynosi za sobą skorzystanie z usług agencji detektywistycznej. Nie tylko związanych ze sprawdzeniem wierności współmałżonka, czy odnalezieniem zaginionej osoby, ale również tych czysto ekonomicznych, jak np. przeprowadzeniem wywiadu gospodarczego przed podpisaniem większej umowy, czy odzyskaniem pieniędzy od ukrywającego się dłużnika. Systematycznie korzystanie z usług detektywa przestaje być postrzegane za zbędną fanaberię, stając się przydatną usługą. Warto jednak zawsze zwracać uwagę na pozwolenia i akredytacje wybieranej firmy detektywistycznej.

 

Żródło informacji  www.pozaroszczyk.pl

 

 

 
Kategorie: Usługi
Regiony: mazowieckie
Dodał: Agencja Detektywistyczna Piotr Pozaroszczyk