Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak wzmocnić wypadające włosy kosmetykami?

2017-04-12 13:06:08
Wypadające włosy to jeden z tych problemów, który najczęściej nasila się jesienią, zimą i na początku wiosny. Zazwyczaj jest wynikiem złej diety, która w tym okresie bywa uboga w składniki odżywcze. Czasami jest następstwem zaburzeń hormonalnych lub chorób dermatologicznych.

Czy osłabione i wypadające włosy można wzmocnić kosmetykami?

Stosując regularnie odpowiednie kosmetyki przeciw wypadaniu włosów, można osiągnąć oczekiwane rezultaty, czyli wzmocnić włosy i zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu. Szczególnie kosmetyki bogate w składniki pochodzenia naturalnego dają najlepsze efekty. Walcząc z tym problemem, należy podczas codziennej pielęgnacji działać wieloetapowo, stosując różne kosmetyki, jak szampon, maska i odżywka przeciw wypadaniu włosów.

Marka Elfa Pharm opracowała specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów osłabionych i nadmiernie wypadających. Wśród nich znajduje się na przykład szampon przeciw wypadaniu włosów z ekologicznym ekstraktem z bazylii, który wzmacnia i odmładza skórę głowy oraz zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Innym produktem o podobnym działaniu jest szampon łopianowy z kompleksem Bh Intensive i aktywatorem wzrostu włosów.

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów posiadają tak opracowany skład, by dostarczały kosmykom wszystkiego, czego potrzebują, a przede wszystkim tych składników, które odpowiadają za ich siłę. Oleje naturalne, ekstrakty z owoców i roślin szybko wzmacniają włosy i przywracają im utraconą witalność. Dzięki temu nie dochodzi do nadmiernego wypadania włosów, a fryzura prezentuje się o wiele lepiej.

Sposób stosowania kosmetyków przeciw wypadaniu włosów ma znaczenie

Najszybsze efekty można zauważyć wtedy, gdy poza specjalnym szamponem do włosów wypadających stosuje się również inne kosmetyki, jak mleczko, odżywka czy maska. Posiadając kilka dobrych produktów przeciw wypadaniu włosów w swojej łazience, można stworzyć domową i bardzo skuteczną terapię, która zaskoczy nas efektami. Szampon, odżywkę i ewentualnie również mleczko należy stosować codziennie lub co drugi dzień – w zależności od tego, jak często myjemy włosy. Natomiast odżywczą maskę należy stosować raz na tydzień lub co kilka dni, by wzmocnić efekty codziennej pielęgnacji. Takie postępowanie gwarantuje, że już po kilku pierwszych tygodniach ilość wypadających włosów będzie o wiele mniejsza niż wcześniej.
Kategorie: Uroda i zdrowie
Dodał: Promotraffic