Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak zabezpieczyć paletę do transportu - poradnik

2018-04-23 08:35:52
Zapakowanie małej paczki i wysłanie jej za pośrednictwem firmy kurierskiej to stosunkowo proste zadanie. Jednak w przypadku dużych gabarytowo towarów cały proces pakowania staje się nieco trudniejszy. Z tego też względu postaramy się wam podpowiedzieć jak zabezpieczyć paletę do transportu towaru.
Niektórych towarów nie da się ze względu na gabaryty czy też ich wagę wysłać w tradycyjnym opakowaniu. Potrzebne okazuje się użycie palety. Jak jednak zapakować towar na palecie tak aby nie uległ on uszkodzeniu i dotarł w nienaruszonym stanie do odbiorcy? Dowiecie się tego z naszego poradnika. 

Jak powszechnie wiadomo za sam transport palety odpowiada oczywiście firma kurierska jednak już załadowanie i zapakowanie towaru jest po stronie nadawcy. To on musi przygotować paletę tak aby nie stanowiła zagrożenia podczas transportu. Nie ma zatem mowy o używani palet pękniętych czy też chociaż lekko zbutwiałych.

Inną ważną kwestią będzie zabezpieczenie samego ładunku czyli ułożenie produktów czy też paczek na palecie. Logicznym jest iż towar trzeba starać rozmieścić się w sposób równomierny tak aby paczki były blisko siebie. Dzięki temu będziemy w stanie łatwo zabezpieczyć całość przed przesuwaniem. Folia stretch pomoże nam w osiągnięciu optymalnego efektu. Starajmy się również pamiętać o tym aby cięższe przedmioty znalazły się na spodzie przesyłki oraz aby nigdy nie wystawały poza obrys palety.

Jak zabezpieczyć samą paletę? Jest na to kilka sposobów i wszystko zależy tutaj od tego co tak naprawdę transportujemy. Z całą pewnością trzeba starać się aby transportowane przedmioty nie przekroczyły dopuszczalnej masy. Produkty muszą też być odpowiednio unieruchomione. Wykorzystujemy do tego celu folię stretch lub też tekturowe przekładki.

Ponadto wszelkiego rodzaju gumowe maty lub inne antypoślizgowe pady będą bardzo miłym dodatkiem do zabezpieczenia przesyłki. Pozwoli to dodatkowo zabezpieczyć towar w trakcie transportu.
Do zabezpieczenia całości ładunku warto też skorzystać z taśm PP które pozwolą dodatkowo usztywnić całość transportowanego towaru. Tak przygotowana paczka z całą pewnością dotrze w całości do klienta bez żadnego uszczerbku.
Kategorie: Transport
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski