Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak zapakować i przygotować rower do transportu?

2018-04-30 09:17:45
Rower to znakomity środek transportu zarówno w mieście jak i poza nim. Ułatwia nam przemieszczanie się w korkach oraz sprawia olbrzymią satysfakcję z użytkowania. Nieco inaczej ma się jednak kwestia z jego transportem. Szczególnie w przypadku firm kurierskich. W tym poradniku podpowiemy zatem jak zapakować rower do transportu.

Sezon na jazdę na rowerze można oficjalnie od kilku tygodni uznać za otwarty. Ciepła i słoneczna pogoda jedynie sprzyja chęci wyjścia na dwór i przemierzania kolejnych kilometrów na dwóch kółkach. Jeżeli jednak chcecie zamienić swój stary rower na nowy to na pewno dobrym pomysłem będzie wystawienie go na aukcji internetowej. Jeżeli znajdziemy kupca to pojawia się jednak jeden mały problem – jak zapakować rower aby bezpiecznie dotarł do klienta? W tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jak tego dokonać.

Zapewne domyślacie się iż roweru nie można tak po prostu obłożyć kilkoma kawałkami kartonu i okleić zwykłą folią. Rower który byłby tak zapakowany z całą pewnością nie zostanie odebrany przez żadną firmę kurierską. W idealnym świecie rower należy zatem zapakować do oryginalnego kartonu mając jednocześnie na uwadze jakie maksymalne wymiary danych przesyłek przyjmują firmy kurierskie.

Jeżeli nie posiadacie jednak oryginalnego kartonu to można wykorzystać taki po telewizorze lub też zainwestować i zakupić dedykowne pudełka, dopasowane rozmiarowo do naszych wymagań.

Pierwszym krokiem do przygotowania roweru będzie jego rozkręcenie. Do tego celu dobrze przygotować sobie zawczasu zestaw kilku kluczy. Oczywiście rower należy rożłożyć w taki sposób aby żadna z jego części nie wystawała poza obrys kartonu.

Ponadto w zależności od tego z jakim rodzajem roweru mamy do czynienia trzeba będzie odkręcić lub też poluować kierownicę a klamki hamulca ustawić w takiej pozycji, która nie będzie powodować żadnych uszkodzeń. W niektórych przypadkach nie obędzie się też bez odkręcenia tylnego koła, tak aby cała konstrukcja zmieściła się w kartonie. Podobna sprawa ma się z siodełkiem które trzeba maksymalnie obniżyć lub też zdemontować.

Wszystkie w ten sposób rozkręcone elementy należy następnie umieścić w kartonie w taki sposób aby za nadto się nie przemieszczały. Można je też przymocować do ramy roweru za pośrednictwem opasek zaciskowych.

Wszelkie puste przestrzenie kartonu najlepiej będzie wypełnić steropianem, starymi gazetami czy też folią bąbelkową. Pozwoli to zapobiec przemiszczaniu się elementów wewnątrz opakowania i zabezpieczy je dodatkowo przed uszkodzeniem.

Tak przygotowaną paczkę możemy już bez większych obaw nadać za pośrednictwem kuriera do klienta.

Kategorie: Transport
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski