Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak zaprojektować ogród w stylu japońskim?

2018-09-12 10:19:45
Naturalne piękno to jedna z cech charakterystycznych ogrodów w stylu japońskim. W tym artykule podpowiemy jak sprawić aby wasz ogród również nabrał orientalnych cech.

Jeżeli lubisz orientalne klimaty to dlaczego by nie spróbować wprowadzić odrobinę tego rodzaju motywów wokół swojego domu. Może to już najwyższy czas, aby urządzić ogród w stylu japońskim. Mimo że zadanie wydaje się trudne do zrealizowania, to jeżeli tylko będziemy trzymać się kilku podstawowych zasad bez problemu wprowadzimy nutę orientalną do naszego ogrodu.

Japończycy jako naród bardzo mocno związani są z naturą i doceniają jej piękno. Na takim założeniu opierać się będzie również projekt każdego japońskiego ogrodu – afirmacji piękna natury. Japończycy stali się w tym prawdziwymi mistrzami, dlatego ich styl aranżacji ogrodów jest tak mocno ceniony na całym świecie.

Na całe szczęście, aby urządzić własny ogród w japońskim stylu nie musimy posiadać zbyt dużej ilości miejsca. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad aranżacji. Ideą ogrodu w stylu japońskim jest stworzenie takiego miejsca, które będzie jak najbardziej przypominało naturalne miejsce jakie mogło by powstać w przyrodzie, gdzie wszystkie elementy składowe perfekcyjnie ze sobą rezonują.

Zatem w ogrodzie w stylu japońskim nie możemy wprowadzać żadnych regularnych czy też symetrycznych kształtów. Musi panować swoistego rodzaju chaos. Najbardziej istotnymi elementami ogrodu japońskiego są zielone rośliny ( takie jak, chociażby wierzba hakuro nishiki czy inne rośliny z barwnymi kwiatowymi akcentami, woda oraz kamienie będące symbolem trwałości natury.

Z roślin, które najczęściej można spotkać w ogrodzie japoński m należy wymienić klony palmowe, azalie, magnolie czy też wiśnie.

W przypadku kamieni do ogrodu w stylu japońskim najlepiej wybrać głazy o interesującym kształcie i przykuwającej wzrok fakturze. Dobrze, aby swoim kształtem kamienie przypominały górskie szczyty.

Kategorie: Ogród
Regiony: małopolskie
Dodał: zgarden