Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak zmotywować pracowników – dostawy owoców do biur

2018-03-05 15:20:03
Istnieje wiele metod na motywowanie pracowników: pakiet usług medycznych, karty multisport, premie czy wyjazdy integracyjne. W obecnych czasach dobrym sposobem jest także dostarczanie do miejsca pracy świeżych owoców i warzyw, ponieważ bardzo ważne stało się dla nas dbanie o zdrowie i prawidłową dietę.

Samopoczucie w pracy

Podczas ośmiogodzinnego dnia pracy jesteśmy narażeni na brak ruchu, a siedzący tryb życia może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie oraz sylwetkę. W ciągłym biegu mamy również mało czasu, co powoduje, że często zastępujemy zdrowe posiłki niezdrowymi przekąskami lub kalorycznymi, tłustymi posiłkami zamawianymi na mieście. Taki sposób odżywiania i brak ruchu wpływają niekorzystnie na naszą figurę, ale także na koncentrację, wydajność i ogólne samopoczucie.

Warzywa i owoce spożywane codziennie poprawiają naszą odporność, pozwalają utrzymać prawidłową wagę oraz dobrze wpływają na jakoś naszej pracy. Wtedy też jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na stres i odczuwamy znacznie mniejsze zmęczenie.

Edukowanie pracowników

Kiedy już zapewnimy naszym pracownikom dostęp do świeżych warzyw i owoców oraz przekąsek w postaci bakalii, warto też zadbać o poszerzanie ich wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Dobrym rozwiązaniem jest organizowanie warsztatów, na których pracownicy uzyskują wiedzę na tematy związane ze zdrowym stylem życia, prawidłowym odżywianiem, a także o tym, jak odpowiedni dobór posiłków wpływa na ich wydajność. Dowiadują się również jak w ciągłym biegu znaleźć czas na przygotowywanie zdrowych posiłków i aktywność fizyczną.

Takie eventy świadczą o tym, że pracodawcy zależy na pracownikach, co jest dodatkowym czynnikiem motywującym i wpływającym na jakość pracy. Spotkania takie budują także dobre relacje między pracodawcą a pracownikiem.

Dostawy owoców

W wielu dużych miastach w Polsce, do biur regularnie dostarczane są świeże warzywa i owoce, naturalne soki oraz bakalie.  Trend ten, który przywędrował do nas z Zachodu pokazuje, że zdrowe odżywianie jest dla nas coraz ważniejsze i cały czas chcemy zdobywać wiedzę w tym zakresie.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i wydajność swoich pracowników, skorzystaj z ofert Take a Fruit i zamów pudełka świeżych owoców i warzyw do miejsca pracy.

Źródło Take a Fruit

www.takeafruit.pl

 

Kategorie: Media
Dodał: KnowledgeHub