Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak znaleźć wymarzony, używany samochód w serwisach aukcyjnych?

2018-02-14 09:09:00
Zakup używanego samochodu nie jest rzeczą prostą ani łatwą. Na kupujących czekają różnego rodzaju pułapki. W tym artykule podpowiemy jak w gąszczu ofert samochodów używanych w serwisach aukcyjnych wybrać mądrze i dobrze.

Rynek samochodów używanych dalej cieszy się w naszym kraju olbrzymią popularnością. Mimo, że coraz chętniej kupujemy samochody nowe to jednak nadal liczba nabywców aut używanych ma dużą przewagę. Jednym z popularnych sposobów na znalezienie używanego pojazdu są ogłoszenia w serwisach aukcyjnych. W tym artykule podpowiemy wam jak skutecznie ich szukać oraz na co uważać.

Rodzimy rynek rządzi się różnymi własnymi prawami i jednym z nich w przypadku aut używanych jest specyficzny słownik używany przez handlowców. Często zatem spotkamy oferty w których znajdą się takie sformułowania jak stan igła, full opcja itd.

Jak zatem w gąszczu takich ofert znaleźć naprawdę dobry samochód używany? Zaraz się dowiecie. Po pierwsze podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedającym lepiej jest nie zadawać niektórych pytań. Pierwszym z nich jest pytanie o minimalną cenę za którą sprzedawca zgodzi się sprzedać auto. Tego rodzaju pytanie zablokuje wam możliwość dalszych negocjacji ceny. Jeżeli pojazd przy bardziej szczegółowych oględzinach już na miejscu, na przykład gdy podepniemy odpowiednie zestawy diagnostyczne okaże się posiadać kilka ukrytych wad a my zgodzilismy się już na daną minimalną cenę kupna to niestety będziemy w takim przypadku mocno pokrzywdzeni.

Trzeba też pamiętać aby podczas rozmowy ze sprzedającym nie zadawać pytań zamkniętych. Trzeba skupić się wyłącznie na pytaniach otwartych takich jak co trzeba jeszcze poprawic w samochodzie, jak wygląda stan karoserii itd.

Bez sensowen jest również zadawanie pytań o stan przebiegu danego pojazdu. Warto jednak zadać pytanie jak na tle zużycia kierownicy czy też fotela prezentuje się przebieg sprzedawanego auta.  Tego typu pytania pozwolą łatwo wykryć czy sprzedawca czegoś przed nami nie ukrywa.

Szukając ogłoszeń należy również unikać wszelkich ofert ze specyficznymi sformułowaniami o których wspominalismy na początku. ,,igła” ,,full opcja” ,, jedyny taki” to wyraźny sygnał, że powinniśmy daną ofertę omijać szerokim łukiem.

Kategorie: Motoryzacja
Regiony: mazowieckie
Dodał: interdiag