Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak zoptymalizować proces pakowania przesyłek?

2018-12-03 13:26:48
Prowadzisz handel w internecie? Na pewno zatem wysyłasz setki paczek do klientów. Jak jednak zoptymalizować cały proces pakowania produktów do klientów? Dowiesz się z poniższego artykułu.
 Z roku na rok liczba zamówień do klientów jakie docierają za pośrednictwem firm kurierskich rośnie w bardzo szybkim tempie. Zasługą tego faktu jest popularyzacja zakupów w internecie oraz wygoda, jaką daje zamawianie produktów w ten sposób. Duża liczba zamówień to zarówno bardzo dobry znak dla sprzedających, ale jednocześnie swoistego rodzaju przekleństwo. Wysłanie bowiem paczek do klientów na czas wiąże się albo z zatrudnieniem dodatkowych pracowników do obsługi logistyki lub też znalezieniem sposobu na sprawniejsze przygotowanie produktów do wysyłki. I to właśnie tym ostatnim aspektem zajmiemy się w poniższej publikacji.

Dla sprzedawców liczy się nie tylko zadowolenie klientów, ale też to aby pracownicy mogli pracować w odpowiednich warunkach i przez to dobrze wykonywać swoją pracę. Znalezienie bowiem osoby na stanowisko związane z pracą w magazynie nie należy do prostych kwestii. Duże gabarytowo i ciężkie paczki, mała ilość czasu, praca w stresie to tylko niektóre z problemów, z jakimi musi mierzyć się osoba odpowiedzialna za przygotowanie paczek na magazyn.

Aby zatem zatrzymać przy sobie pracownika należy zapewnić mu odpowiednie warunki pracy. Dobrze wyposażony magazyn pozwoli lepiej i wydajniej przygotowywać zamówienia do klientów.

Jak zatem usprawnić pakowanie towarów? Kluczowe będzie dobranie odpowiednich akcesoriów oraz samych materiałów, jakich używamy do zabezpieczenia produktów. Z tego też względu dobrze wyposażyć magazyn w wysokiej jakości folię stretch ( https://e-hurtownia-opakowan.pl/folia-stretch.html ) oraz uchwyt do jej aplikacji. Folia stretch jest bowiem jednym z bardziej uniwersalnych sposobów do przygotowania dużych gabarytowo produktów do wysyłki. Zastosowanie dyspensera do foli pozwala nie tylko lepiej i skuteczniej ją zaaplikować, ale jednocześnie oszczędzić jej ilość, jaką musielibyśmy zużyć przy standardowej aplikacji.


Aby przyśpieszyć proces pakowania produktów warto też zainwestować w pudełka fasonowe. Dzięki swojej konstrukcji sprawiają one, że pakowanie staje się dużo szybsze. Specjalne pudełka fasonowe z już zaaplikowanym klejem niwelują również potrzebę zakupu dodatkowej foli pakowej.
Dodał: Marcin Marcinski