Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jak zwiększyć sprzedaż przed Dniem Ojca - przydatne wskazówki

2018-06-11 09:07:59
Zbliżający się Dzień Ojca to nie tylko znakomity czas aby wyrazić nasze uczucia do kochanego taty ale również doskonała chwila aby poprawić obroty w swoim sklepie interentowym jeżeli takowy posiadamy.

Jeszcze tylko kilka dni i nadejdzie bardzo ważne święto w roku czyli Dzień Ojca. Dla dzieci jest to znakomita okazja aby pokazać kochanemu tacie jak bardzo nam na nim zależy. Dla sprzedawców natomiast Dzień Ojca stanowi dobrą okazję aby zwiększyć zyski. W tym poradniku postaramy się podpowiedzieć zatem jak zwiększyć sprzedaż z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.

Pierwszym krokiem powinno być dokładne przemyślenie strategi. Nie każdy biznes może w końcu czerpać zyski z okazji Dnia Ojca. Jednak wszelkiego rodzaju drogerie czy sklepy z gadżetami mogą z powodzeniem wykorzystać ten dzień w roku do zwiększenia swoich obrotów. Z tego też względu dobrze jest wybrać ze swojego asortymentu grupę kilku produktów które będą swoistego rodzaju pewnikami na prezent. Następnie wystarczy na blogu umieścić zestawienie najlepszych prezentów z okazji dnia ojca tak aby klienci mogli zapoznać się z polecanymi przez nas produktami.
Kolejnym krokiem powinno być ustawienie chociażby drobnego rabatu na owe produkty. Wtedy zwiększymy prawdopodobieństwo, że klient skusi się na skorzystanie z naszej oferty.

W przypadku Dnia Ojca trzeba też wiedzieć do jakiego rodzaju klienta kierujemy nasz przekaz. Nie ma co się oszukiwać, że to w większości przypadków kobiety są odpowiedzialne za dobór odpowiedniego prezentu. Panie lepiej pamiętają daty i różnego rodzaju rocznice i bardziej starają się o to aby prezent był presonalny. Staraj się zatem aby produkty na czas promocji posiadały nieco mniej techniczny opis a bardziej taki, który skupi się na zaprezentowaniu zalet jako podarunek dla mężczyzny.

W przypadku Dnia Ojca trzeba też zadbać o odpowiednią reklamę. Wykorzystaj do tego celu wszystkie dostępne środki z mediami społecznościowymi na celu. Zamieść odpowiednie info o promocjach lub też zaoferuj kody rabatowe na prezenty z okazji Dnia Ojca dla wiernych fanów twojego fanpage'a.

Wszelkie działania marketingowe zaplanuj odpowiednio wcześnie. Najlepiej już na około dwa tygodnie przed Dniem Ojca. Warto zainwestować też w reklamę typu AdWords która będzie promowała produkty właśnie z tej okazji. Jeżeli sam nie jesteś w stanie przygotować takiej kampanii to dobrze zlecić jej wykonanie renomowanej agencji marketingowej ( takiej jak na przykład E-prom http://e-prom.com.pl )
Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski