Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jaką szlifierkę do domowego warsztatu wybrać?

2018-10-10 11:23:46
Chcecie mieć dobrze wyposażony domowy warsztat? Nie może zatem zabraknąć w nim szlifierki! Jak jednak wybrać odpowiednią? Dowiecie się z naszego poradnika.

W domowym warsztacie nie powinno zabraknąć takich podstawowych narzędzi jak wkrętarka, wiertarka i oczywiście szlifierka. Przydaje się nam ona szczególnie, wtedy gdy zamierzamy wyrównać nierówne powierzchnie z drewna czy też metalu. Jak jednak dobrać odpowiedni model tak, aby nie przepłacić a cieszyć się jednocześnie wysokiej jakości urządzeniem? Podpowiemy w tym artykule.

Kluczowe w sprawnym szlifowaniu różnego rodzaju powierzchni jest nabranie odpowiedniej wprawy oraz użycie odpowiedniego papieru ściernego. Znaczenie ma też wybór urządzenia. Mamy w końcu szlifierki mimośrodowe czy też oscylacyjne. , Na której wybór z nich zatem postawić?

Otóż te pierwsze szczególnie dobrze radzą sobie w przypadku szlifowania powierzchni płaskich czy też delikatnie zakrzywionych. Skutecznie można ich też używać, jeżeli zamierzamy pozbyć się starej powłoki malarskiej. Mogą one też służyć do polerowania, jeżeli wymienimy tarczę na inny rodzaj.

Wybierając tego rodzaju szlifierkę powinniśmy zwrócić baczną uwagę na średnicę jej tarczy ( im większa tym lepsza) , stopień wychylenia tarczy oraz liczbę dostępny wychyleń urządzenia w ciągu minuty.

Drugi rodzaj to szlifierki oscylacyjne. Szczególnie przydatne podczas szlifowania narożników. Decydując się na ten rodzaj urządzenia należy przyjrzeć się liczbie wykonywanych oscylacji na jednostkę czasu oraz wymiarach jej stopy. Im bowiem będzie większa tym łatwiej będzie nam pracować z dużymi powierzchniami.

Na rynku ważną rolę pełnią też szlifierki kątowe. Ich głównym celem jest przecinanie metali i innych twardych materiałów.

Jeżeli zależy nam na uniwersalności powinniśmy się natomiast skupić na szlifierkach multifunkcyjnych, które mają szerokie spektrum zastosowań.

Wszystkie opisane typy urządzeń znajdą Państwo w renomowanych sklepach z elektronarzędziami takim jak na przykład https://cmtrade.pl/

Kategorie: Budownictwo
Regiony: mazowieckie
Dodał: Paweł Domagalski