Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jaką wiśnię do ogrodu w stylu japońskim wybrać?

2018-09-19 12:17:35
Ogrody w stylu japońskim zyskują coraz to większą popularność w naszym kraju. Z racji, że w głównej mierze opierają się one na roślinach, które mogą pochwalić się wyjątkową prezencją to znakomicie sprawdzi się w tym celu wiśnia. W tym artykule podpowiemy zatem jaką dobrać do ogrody w tym stylu.
Ogród w stylu japońskim w głównej mierze opiera się na naturalnym ułożeniu roślin oraz afirmacji piękna przyrody. Z tego też względu znakomicie odnajdą się w nim różnego rodzaju drzewa owocowe. Szczególnie pięknie prezentować się będzie tam na przykład wiśnia ze swoimi kolorowymi kwiatami. W tym artykule podpowiemy wam zatem jaką wiśnię do ogrodu w stylu japońskim wybrać.
Mimo że odmian wiśnie dostępnych obecnie do kupienia jest bardzo wiele to my skupimy się tutaj na naszym zdaniem najładniejszej z nich czyli wiśni piłkowanej.
Otóż wiśnia piłkowana to roślina o bardzo mocnym, dekoracyjnym charakterze. Zwłaszcza jeżeli mówimy o momencie kiedy zachodzi kwitnięcie. Po tym okresie na drzewie główną ozdobą stają się liście, które mogą występować w kolorach takich jak zieleń, czerwień lub też żółć. Roślina ta najlepiej prezentuje się, jeżeli zostanie posadzona pojedynczo w dobrze nasłonecznionym miejscu.
Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej charakterystyce tej rośliny. Wiśnia piłkowana nie należy do zbyt wysokich drzew. Jest w stanie osiągnąć wysokość do dziesięciu metrów. Jednak u nas spotyka się raczej niższe odmiany. Korona drzewa może przyjąć kształt kulisty, kolumnowy lub też parasolowaty.
Liście wiśni piłkowanej charakteryzują się dużą gładkością oraz są błyszczące. Jak sama nazwa rośliny wskazuje są również piłkowane.
Okres kwitnięcia rośliny datuje się zazwyczaj na przedział czasowy od kwietnia do maja. W tym okresie drzewo zostaje bardzo obficie obsypane kwaitami, które mogą mieć barwę białą, purpurową lub różową. Same kwiaty wydzielają ponadto bardzo silny, ale jednocześnie delikatny zapach.
Kategorie: Ogród
Regiony: opolskie
Dodał: zgarden