Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jaki rośliny kwitną i owocują w październiku?

2018-10-17 12:37:37
Zależy wam na kolorowym ogrodzie jesienią? Zachęcamy zatem do zapoznania się z listą roślin które w tym okresie kwitną i owocują.
Jesień w ogrodzie nie musi kojarzyć się ze smutnymi barwami. W końcu w miesiącu październiku jest całkiem spora lista roślin która w tym czasie kwitnie lub owocuje. W tym artykule skupimy się na przedstawieniu najważniejszych z nich.

Jeżeli zatem postaramy się o odpowiedni dobór roślin to nasz ogród w październiku może być niezwykle kolorowy. Czy to za sprawą kwitnących roślin czy też przybierających piękne barwy liści drzew czy też krzewów. W szczególności krzewy ozdobne - zgarden potrafią stanowić doskonałe tło dla innych owocujących w ogrodzie roślin.

Zacznijmy zatem od roślin które kwitną w październiku. Do tej listy zaliczyć należy astry, aksamitki, dalie, kanny, nasturcje, portulaki, żeniszki czy też rudbekie. Oczywiście wspomnieć trzeba tutaj również o wrzosach, hortensjach czy też hibiskusach.

W tym miesiącu owocują też co poniektóre rośliny. Mowa tutaj między innymi o krzewach ognika szkarłatnego czy też rokitnika zwyczajnego. Ten ostatni zostaje obsypany pięknymi, pomarańczowymi owocami. W październiku owocują też drzewa głogu czy też berberysy.

Ponadto dojrzewaniu ulegają owoce dyni olbrzymiej jak i miechunki rozdętej. Można je wykorzystać do różnego rodzaju jesiennych kompozycji bukietowych.

Trzeba też wspomnieć o tym, że w październiku zbieramy owoce różnego rodzaju odmian grusz, śliw czy też jabłek. Dodatkowo miesiąc ten to pora zbiorów takich warzyw jak dynie, cukinie, kabaczki, sałata czy kapusta.
Kategorie: Ogród
Regiony: małopolskie
Dodał: zgarden