Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jaki rower szosowy wybrać?

2018-09-12 09:52:03
Wybór odpowiedniego roweru to nie lada wzywanie. W gąszczu różnego rodzaju rozwiązań technologicznych łatwo się pogubić. Jak zatem dobrać odpowiedni model? Dowiecie się z poniższego artykułu.
Niektórzy mogą pamiętać czasy, gdy rowery górskie należały do grupy najpopularniejszych rowerów kupowanych przez klientów. Trendy i sam rynek rowerowy jednak ciągle się zmieniają i teraz klienci dużo chętniej wybierają rowery szosowe. Wszystko dzięki ich sporej uniwersalności i niezawodności. Decydując się jednak na wybór roweru staniemy przed sporym dylematem. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jaki rower szosowy wybrać.
Wybór roweru szosowego w dużej mierze zależy od tego na jakim stopniu zaawansowania się znajdujemy oraz od zasobności naszego portfela. Oczywiście osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z jednośladami nie będzie potrzebować bardzo drogiego modelu. Na zakup takiego przyjdzie jeszcze bowiem czas.
Z tego też względu przed wizytą w sklepie powinniśmy jasno określić ramy cenowe, jakich nie zamierzamy przekraczać. Optymalnym minimum cenowym na rower szosowy powinno być około dwóch tysiące złotych.
W przypadku rowerów z przedziału do dwóch tysięcy złotych musimy mieć świadomość, że nie wszystkie elementy będą wykonane z najbardziej wytrzymałych elementów. Rower szosowy z tego przedziału cenowego będzie zapewne posiadał stalową lub aluminiową ramę. Materiały te są wytrzymałe, ale niestety nie możemy zbytnio liczyć na niską wagę. Również osprzęt w tego rodzaju rowerów nie będzie należał do tych najbardziej zaawansowanych technologicznie. Możemy zatem liczyć na niezbyt dużą liczbę biegów do zmiany czy też słabsze wersje hamulców.
Zwiększając budżet możemy już liczyć na nieco lepsze rozwiązania. W okolicach trzech tysięcy złotych zaczynają się bowiem rowery które posiadają karbonową ramę. Dużo wytrzymalszą a do tego znacznie lżejszą od tych tradycyjnych. Sprzęt z tej półki cenowej może być już z powodzeniem wykorzystywany w pierwszych, amatorskich zawodach szosowych.
Profesjonaliści natomiast w przypadku roweru szosowego muszą liczyć się z wydatkiem w okolicach dziesięciu tysięcy złotych. Wtedy sprzęt jest już idealnie dopasowany zarówno do naszej budowy ciała jak i konkretnych potrzeb i preferencji co do stylu jazdy.
Kategorie: Sport
Regiony: małopolskie
Dodał: Stan Gorecki