Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jakie części warto wymienić w swoim komputerze

2018-04-11 15:02:29
Komputer klasy PC jak inne urządzenia zużywa się w miarę pracy. Jeżeli o niego dbamy to nie mamy się czym martwić i pożyje on kilka lat dłużej. Jeżeli jednak jest to już np. koparka kryptowalut albo komputer do gier powinniśmy dbać o niego jeszcze bardziej, ponieważ jego zużycie wzrasta.

 

Czysty Software

 

Zacznijmy od tego że raz na jakiś czas powinniśmy oczyścić komputer jeżeli chodzi o software. Ja zalecam zrobić format systemu, jest to najlepsza forma ponieważ nasz komputer odżyje, oczywiście można użyć też różnych cleanerów itp. ale format zawsze przynosi dobre efekty. Pamiętajmy też aby po takim zabiegu nie instalować nie potrzebnych programów, instalujcie tylko te niezbędne a przyśpieszy to pracę waszego komputera.

Czysty Hardware

 

Kolejną rzeczą jaką powinniśmy zrobić to dbanie o nasz hardware. Ja proponuję aby od czasu do czasu zajrzeć na procesor i wymienić pastę termoprzewodzącą, szczególnie jeżeli posiadasz koparki kryptowalut ponieważ ona szybciej się grzeje i pasta może szybciej się zużyć. Jeżeli już sprawdziłeś pastę termoprzewodzącą, użyj sprężonego powietrza aby odkurzyć wnętrze komputera. Przypatrz się też uważnie podzespołom i ich temperaturze i kontroluj ją od czasu do czasu.

Czy wszystko już gotowe?

 

Jeżeli będziesz się stosował do powyższych porad to gwarantuje Ci że twój komputer będzie szybszy oraz przeżyje więcej lat. Warto zadbać o swój sprzęt ponieważ zapewni nam to komfortową pracę i pozwoli nam zachować swój komputer  w idealnym stanie.

 

Kategorie: Komputery
Dodał: Coinminer