Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jakie opakowanie tekturowe wybrać?

2018-01-29 08:51:32
Chcąc wysłać coś za pośrednictwem firmy kurierskiej czy też Poczty Polskiej musimy nie jednokrotnie zapakować daną przesyłkę w opakowanie tekturowe. W tym artykule podpowiemy czym kierować się wybierając pudełka.

Jeżeli zamierzacie wysłać jakąś przesyłkę to z pewnością staniecie przed dylematem jaki rodzaj pudełka wybrać oraz o jakich rozmiarach. Dzięki temu poradnikowi dowiecie się w jaki sposób dobrać odpowiednie opakowanie kartonowe do swoich potrzeb.

Tak więc na początku wybór pudełka rozpoczynamy od zdefiniowania rozmiarów jakie musi ono posiadać aby pomieścić rzeczy które zamierzamy w nim umieścić. W zależności od rodzaju przedmiotu jaki zamierzamy zapakować trzeba wziąć pod uwagę konieczność zachowania pewnej ilości wolnego miejsca niezbednego do zastosowania dodatkowego zabezpieczenia towaru w postaci foli bąbelkowej czy też poduszek powietrznych.

Kolejnym istotnym czynnikiem będą także wymiary zewnętrzne. Wiele przewoźników ma w swoich regulaminach z góry określone gabaryty które przyjmuje a po przekroczeniu których paczka nie zostanie przyjęta lub będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami.

Innym istotnym elementem jaki ma wpływ na wybór pudełka jest grubość  tektury użytej do jego wykonania. Kartony o większej grubości będą oczywiście dużo bardziej odporne na zgniecenia i uszkodzenia. Najczęściej wykorzystuje się tekturę trójwarstwową której grubość wynosi między 3 a 4 milimetry. W przyadku pakowania ciężkich przedmiotów należy stosować kartony nieco grubsze. Takie które zostały wykonane z tektury pięciowarstwowej. W przypadku małych pudełeczek często stosuje się tekturę o grubości nie przekraczającej 1,5 mm.

Na sam koniec pozostaje wybrać sposób zamykania pudełka. Najbardziej popularnym jest obecnie pudełko klapowe które to jest zamykane zarówno od góry jak i od spodu na cztery klapy które wystarczy zakleić taśmą. W większości przypadków tego rodzaju kartony będą optymalnym rozwiązaniem.  Jeżeli zależy nam jednak na nieco bardziej estetycznym podejściu do tematu zamykania kartoów to warto zastanowić się nad wyborem pudełek fasonowych, które bardzo szybko się składają a po zamknięciu nie wymagają oklejania taśmą.

Kategorie: Usługi
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski