Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Jakie zioła na przeziębienie wybrać?

2018-10-03 12:22:38
Walczysz z jesiennym przeziębieniem? Może warto skorzystać z naturalnych środków leczniczych zamiast faszerować się lekarstwami z apteki?
Nagłe spadki temperatury w okresie jesiennym to prosta droga do złapania przeziębienia. Jak zatem walczyć i zapobiegać tego typu chorobom? Nie trzeba od razu uciekać się do chemicznych środków. Można postawić na naturalne specyfiki. W tym artykule podpowiemy wam zatem jakie zioła na przeziębienie najlepiej będzie wybrać.
Zacznijmy od czarnego bzu czyli jedno z bardziej popularnych ziół leczniczych. Wykazuje on bardzo mocne działanie rozgrzewające, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Znakomicie pomaga również w przypadku gdy chcemy pozbyć się zalegającej wydzieliny. Ponadto czarny bez zawiera dużo witaminy C oraz witamin z grupy B. Kwiaty rośliny są natomiast bogate w kwsy fenolowe oraz flawonoidy.
Czarny bez najlepiej przyjmować w formie herbatki. Wystarczy już kilka łyżeczek zalanych wrzątkiem, aby napar nabrał swoich właściwości.
Kolejnym znakomitym ziołem na przeziębienie jest lipa. Ma ona szczególne zastosowanie podczas walki z gorączką. Posiada działanie napotne i przeciwbólowe. W dużym stopniu pomaga również usuwać toksyny z naszego organizmu. Również lipę najlepiej przyjmować do organizmu w formie naparu. Tak przygotowany napój zadziała na nasz organizm rozgrzewająco i napotnie.
Na sam koniec warto polecić jeszcze szałwię. To zioło ma bardzo szeroki zakres zastosowania. Posiada bowiem nie tylko właściwości przeciwbakteryjne, ale też przeciwbólowe. Szałwia bogata jest w witaminę C, witaminę PP oraz witaminy z grupy B.
Wszystkie wspomniane zioła ma w swojej ofercie sklep zielarski – zielarzradzi.pl
Kategorie: Uroda i zdrowie
Regiony: mazowieckie
Dodał: Zielarz Radzi